Jak uatrakcyjnić iluminację Chicago? Można zgłaszać oferty

Jak uatrakcyjnić iluminację Chicago? Można zgłaszać oferty

Władze Chicago rozpisały przetarg oczekując propozycji lepszego „podświetlenia miasta”,  by stało się jeszcze większą atrakcją turystyczną.

fot.a4gpa/Shepard4711/Wikipedia

fot.a4gpa/Shepard4711/Wikipedia

Uczestnicy przetargu powinni przedstawić oferty oświetlenia budowli miejskich, w tym 180 mostów nad rzeką Chicago, bulwaru spacerowego przy rzece, estakady kolejki nadziemnej i arterii Lower Wacker Drive − podaje „The Chicago Tribune” powołując się na dokumenty opublikowane przez miejski Department of Procurement.

Departament zachęca do przedstawiania propozycji atrakcyjnej iluminacji takich obiektów jak: Willis Tower, Aqua Tower, niedawno powstałe nowoczesne skrzydło Art Institute czy zaprojektowany przez architekta Franka Gehry  – Pritzker Pavillion w Millenium Park.

− Celem inicjatywy „Choose Chicago” burmistrza Emanuela jest uczynienie z Wietrznego Miasta kultowej metropolii, która będzie magnesem przyciągającym turystów zarówno z kraju, jak i z zagranicy − stwierdza komunikat władz miejskich.

W ofercie przetargowej wymienia się sześć miast na świecie licznie odwiedzanych przez turystów − Londyn, Barcelonę, Madryt, Edinburgh, Pragę i Berlin − gdzie istnieją pięknie iluminacje na szlakach turystycznych.

W Chicago dla odmiany istnieje siedem oddzielonych od siebie obszarów turystycznych: Navy Pier, wieżowiec John Hancock, Michigan Avenue i rzeka Chicago, Millenium Park, Willis Tower, fontanna Buckingham i kampus muzealny.

− Oświetlone szlaki połączą chicagowskie atrakcje zachęcając turystów do zwiedzania całego miasta − argumentują władze metropolii namawiając do wzięcia udziału w przetargu na najlepszy projekt. (ak)

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*