REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Jak uatrakcyjnić iluminację Chicago? Można zgłaszać oferty

Jak uatrakcyjnić iluminację Chicago? Można zgłaszać oferty

-

Władze Chicago rozpisały przetarg oczekując propozycji lepszego “podświetlenia miasta”,  by stało się jeszcze większą atrakcją turystyczną.

fot.a4gpa/Shepard4711/Wikipedia
fot.a4gpa/Shepard4711/Wikipedia

REKLAMA

Uczestnicy przetargu powinni przedstawić oferty oświetlenia budowli miejskich, w tym 180 mostów nad rzeką Chicago, bulwaru spacerowego przy rzece, estakady kolejki nadziemnej i arterii Lower Wacker Drive − podaje “The Chicago Tribune” powołując się na dokumenty opublikowane przez miejski Department of Procurement.

Departament zachęca do przedstawiania propozycji atrakcyjnej iluminacji takich obiektów jak: Willis Tower, Aqua Tower, niedawno powstałe nowoczesne skrzydło Art Institute czy zaprojektowany przez architekta Franka Gehry  – Pritzker Pavillion w Millenium Park.

− Celem inicjatywy “Choose Chicago” burmistrza Emanuela jest uczynienie z Wietrznego Miasta kultowej metropolii, która będzie magnesem przyciągającym turystów zarówno z kraju, jak i z zagranicy − stwierdza komunikat władz miejskich.

W ofercie przetargowej wymienia się sześć miast na świecie licznie odwiedzanych przez turystów − Londyn, Barcelonę, Madryt, Edinburgh, Pragę i Berlin − gdzie istnieją pięknie iluminacje na szlakach turystycznych.

W Chicago dla odmiany istnieje siedem oddzielonych od siebie obszarów turystycznych: Navy Pier, wieżowiec John Hancock, Michigan Avenue i rzeka Chicago, Millenium Park, Willis Tower, fontanna Buckingham i kampus muzealny.

− Oświetlone szlaki połączą chicagowskie atrakcje zachęcając turystów do zwiedzania całego miasta − argumentują władze metropolii namawiając do wzięcia udziału w przetargu na najlepszy projekt. (ak)

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks