Illinois niezbyt przyjazne przedsiębiorczości

fot. EPA/TANNEN MAURY

W najnowszym rankingu stanów najbardziej przyjaznych przedsiębiorczości Illinois uplasowało się na szarym końcu.

Sondaż CNBC porównał wszystkie 50 stanów w 10 kategoriach, aby sprawdzić ich ogólny klimat gospodarczy. Wśród kategorii, które wzięto pod uwagę znalazły się: koszty utrzymania, jakość życia, edukacja, infrastruktura, siła robocza oraz przyjazność wobec biznesu.

To właśnie w tej ostatniej kategorii Illinois wraz z Hawajami znalazło się na samym dole listy – na miejscu 47. Gorszą od stanu Lincolna pozycję osiągnęły tylko Wirginia Zachodnia i Kalifornia.

Stanami najbardziej przyjaznymi przedsiębiorczości okazały się New Hampshire i Dakota Południowa.

Nieco wyżej uplasowało się Illinois w kategorii dostępu do kapitału (31. miejsce) oraz technologii i innowacji (12. miejsce). (jm)

Categories: Chicago

Comments

 1. diwron
  diwron 11 sierpnia, 2017, 16:28

  Przyjazne przedsiębiorczości? To jest nieważne. Liczy się tylko to, że w IL działają tak „wybitne osobistości” jak M.Madigan, R.Emanuel, alderman J.Arena i im podobni. Dzięki takim osobom obecny okres w IL przejdzie do historii jako najlepszy w historii stanu.

  Reply this comment
 2. e
  e 12 sierpnia, 2017, 11:10

  Diwron, co ty tu jeszcze robisz, dlaczego nie ma cię na proteście ultraprawicy w Charlotsville? Tam dopiero mógłbyś sobie pohulać i spotkać tysiące ludzi myślących jak. Mógłbyś też dostać w łeb, są ranni.

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 12 sierpnia, 2017, 19:28

   diwron czyli ksiadz Roman, nigdy ale to nigdy sie nie wyprowadzi z IL zbyt wielu polaczkow ze wsi – on tutaj uwielbia.
   Wszyscy placa podatki, oprocz oczywiscie Romana (diwrona). Ten idiota sukienowy pragnie tego aby tak zawsze bylo i nawet jak w Texasie – modlic sie za deszcz.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*