Burmistrz proponuje podwyżkę podatku od nieruchomości

fot.Ewa Malcher

fot.Ewa Malcher

Burmistrz Rahm Emanuel proponuje podwyżkę podatku od nieruchomości w Chicago, jeśli parlament stanowy i związek zawodowy nauczycieli nie wypracują wspólnie reformy systemu emerytalnego pedagogów.

Burmistrz ostrzegł, że jeśli zobowiązania emerytalne nie zostaną zredukowane, to za brak reformy zapłacą chicagowscy podatnicy, którzy będą musieli sfinansować niedobory.

Jeśli przepisy regulujące system emerytalny nauczycieli nie ulegną zmianie, to władze Chicago  będą musiały podnieść podatki od nieruchomości o ogólną kwotę 225 mln dolarów.

Rzeczona kwota oznacza, że w skali rocznej indywidualny właściciel domu o wartości 250 tys dol. będzie mysiał zapłacić o 225 dol. więcej z tytułu podatku od nieruchomości.

(ao)

Categories: Chicago

Comments

 1. Normals
  Normals 5 lipca, 2015, 13:23

  Chicago idzie na dno ,tak jak Detroit .Z jednej strony biedni nauczyciele ze srednia pensja $74 tys. rocznie zadaja podwyzek ,budzet jest dziurawy jak sito .Chicago credit rating juz jest chyba na poziomie smieciowym , wiec na tanie krdeyty nie ma co liczyc.Z drugiej strony rozpaczliwe wyciaganie pieniedzy od mieszkancow .Juz wprowadzili cloud tax ,czyli pierwszy krok w kierunku opodatkowania internetu ,jest podatek od rozrywki ,niedlugo jeszcze powietrze opodatkuja .Mam to gdzies i wyprowadzam sie na przedmiescia a Chicago niech tonie w dlugach przez glupie decyzje ratusza .Dosyc juz zrzucania winy za nieudolne zarzadzanie miastem na zwyklych ludzi i obciazania ich kosztami swoich fatalnych decyzji.Chicago juz jest najdrozszym miastem w USA a wladza przyzwyczaila sie ,ze jak brakuje pieniedzy to najlatwiej siegnac do kieszeni podatnika.

  Reply this comment
 2. FLY
  FLY 6 lipca, 2015, 12:52

  Zlodzieje!!!

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*