Biskupi z Illinois przeciw legalizacji marihuany

Biskupi z Illinois przeciw legalizacji marihuany

Katoliccy biskupi z Illinois, w tym chicagowski kardynał Blase Cupich, oficjalnie sprzeciwili się planom legalizacji użycia marihuany w celach rekreacyjnych. Ich zdaniem pogorszy to tylko problem narkotyków i uzależnień w całym Illinois.

Sześciu biskupów z Illinois w oficjalnym oświadczeniu sprzeciwiło się planom legalizacji rekreacyjnej marihuany dla osób powyżej 21 roku życia. Duchowni przytaczają dane dotyczące uzależniających właściwościach konopi oraz fakt, że wielu narkomanów zaczynało od alkoholu i marihuany.

Szybka legalizacja marihuany jest jednym z priorytetów nowego demokratycznego gubernatora Illinois J.B. Pritzkera, który objął urząd w styczniu. Jego zdaniem legalizacja trawki do celów rekreacyjnych przyniosłyby Illinois roczne dochody rzędu 170 mln dolarów, które mogłyby podreperować stanowy budżet.

Biskupi, którzy rzadko zabierają stanowisko w sprawach publicznych, powiedzieli, że „sprawa jest tak ważna, że czuli się w obowiązku, aby zabrać głos”. Na najbliższe przesłuchania publiczne w Springfield wysyłają reprezentanta Episkopatu.

W odpowiedzi zwolennicy trawki argumentują, że „Bóg stworzył konopie z jakiegoś powodu”.

(jm)

fot.Pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*