4 zabitych, 23 rannych w weekendowych strzelaninach

4 zabitych, 23 rannych w weekendowych strzelaninach

Od piątkowego wieczoru do poniedziałkowego poranka w Chicago postrzelono aż 27 osób, w tym cztery śmiertelnie. Do strzelanin tradycyjnie dochodziło w zachodnich i południowych rejonach miasta, lecz również w dzielnicach Wicker Park i East Side.

Wśród ofiar śmiertelnych jest 23-letni Marquell S. Hicks, zabity w niedzielę w dzielnicy Austin dwukrotnym strzałem w klatkę piersiową. Wcześniej tego dnia w ataku z przejeżdżającego pojazdu na zachodzie Chicago zginął 32-etni Vincent E. Blackwell. Również w niedzielę w dzielnicy Roseland na dalekim południu zmarł od kul Daniel J. Carter, a w piątek wieczorem zastrzelono 40-letniego Titus L. Daily’ego.

Wśród rannych od kul jest 37-latek, który w niedzielę nad ranem wracał z baru w Wicker Oark na północy Chicago oraz 20-latek postrzelony w twarz i pachwinę w dzielnicy East Side.

Liczba osób postrzelonych w Chicago w tym roku, według danych dziennika „Chicago Tribune” przekroczyła już 1400 ofiar.

Mimo tych drastycznych danych liczba zabójstw i postrzeleń w Chicago od początku roku jest niższa w porównaniu z rekordowymi pod względem przemocy latach 2016 i 2017.

Na przełomie czerwca i lipca chicagowska policja ogłosiła, że przemoc z użyciem broni w Chicago spada już szesnasty miesiąc z rzędu.

(jm)

fot. Bobbi Bowers/Flickr

Categories: Chicago

Comments

  1. dosmucacz
    dosmucacz 12 lipca, 2018, 08:27

    Jak podaje internetowa strona Chicago Tribune (07/12/2018) w ciągu ostatnich 24 godz. zabitych zostało 6 osób i 10 rannych. Nowy „wspaniały” rekord w demokratyczno-socjalistycznym „raju” Emanuela.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*