Trump w wypowiedzi dla brytyjskiej ITV: bardzo szanuję kobiety

Mam wielki szacunek dla kobiet, popieram je i wiele pań to rozumie – zadeklarował prezydent USA Donald Trump w niedzielę w wypowiedzi dla brytyjskiej stacji ITV. Przyznał, że zdaje sobie sprawę, iż jego stosunek do kobiet bywa czasami krytykowany.

Melania i Donald Trump fot. Peter Foley/EPA

Trump zaznaczył jednak, że taka krytyka nie ma uzasadnienia. „Co nie oznacza jednak, że jestem feministą” – dodał. „To znaczyłoby pójść zdecydowanie zbyt daleko” – argumentował.

Trump powiedział także, że korzystanie z mediów społecznościowych, to jedyny sposób, by w dobie tzw. fake news bronić się przed nieprawdziwymi doniesieniami prasowymi. Przyznał, że zdarza mu się „nadawać tweety, gdy już leży w łóżku”.

W jego ocenie sytuacja gospodarcza na świecie jest dobra, ponieważ pod jego rządami polepszyła się kondycja ekonomiczna Stanów Zjednoczonych.

Zapowiedział też, że USA podpiszą nowe porozumienie o wolnym handlu z Wielką Brytanią po jesj wyjściu z Unii Europejskiej i nie wykluczył, że jego kraj ponownie przystąpi do paryskiego porozumienia klimatycznego. Pod warunkiem jednak, „że będzie to dobry interes dla Stanów Zjednoczonych” – jak dodał.

Podkreślił, że prezydent Francji Emmanuel Macron, który wielokrotnie zapowiadał, że uczyni wszystko, co możliwe, by przekonać amerykańskiego przywódcę do spojrzenia na paryskie porozumienie klimatyczne z 2015 r. łaskawszym okiem, jest jego „bliskim przyjacielem”. „Lubię go bardzo” – zadeklarował Trump.

Pytany o stan zdrowia – zarzuty, że jest umysłowo niezdolny do sprawowania urzędu i że ma kłopoty z nadwagą – Trump zadeklarował po raz kolejny, że „jest zrównoważonym geniuszem” i że odżywia się znakomicie, choć czasami nie odmawia sobie hamburgerów czy Coca-Coli…

Wywiad dla brytyjskiej telewizji miał za zadanie ocieplić wizerunek Trumpa – nie tylko w samej Wielkiej Brytanii, ale i – za pośrednictwem brytyjskich mediów w Stanach Zjednoczonych – wskazują agencje. (PAP)

Categories: Ameryka
Tags: kobiety, trump, wywiad

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*