Trump: nie jestem rasistą

Donald Trump
fot.JIM LO SCALZO/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Donald Trump, po tym jak oskarżono go o użycie wulgarnego słowa do opisania niektórych krajów, powiedział w niedzielę dziennikarzom, że nie jest rasistą. „Jestem najmniej rasistowską osobą, z którą kiedykolwiek przeprowadzaliście wywiad” – dodał prezydent.

Trump rozmawiał krótko z dziennikarzami, gdy przyjechał na kolację do jednego ze swoich klubów golfowych na Florydzie. Prezydentowi towarzyszył przywódca republikańskiej większości w Izbie Reprezentantów Kevin McCarthy.

„Dlaczego przyjeżdżają tu ci wszyscy ludzie z krajów na zadupiu (ang. shithole countries – PAP)?” – miał w czwartek powiedzieć prezydent na spotkaniu z senatorami w Gabinecie Owalnym, na którym omawiano udzielanie ochrony imigrantom z Haiti, Salwadoru i krajów Afryki. Wypowiedź Trumpa zacytował dziennik „Washington Post”, powołując się na kilka osób, które zostały poinformowane o przebiegu rozmowy.

Według nich prezydent zasugerował następnie, że należałoby przyjmować ludzi z takich państw jak Norwegia. Według źródła „WP” Trump dał do zrozumienia, że byłby bardziej otwarty na imigrantów z krajów azjatyckich, gdyż czuje, że pomagają oni gospodarczo USA.

Spotkanie dotyczyło tematu imigracji i przyszłości programu DACA, pozwalającego nielegalnym imigrantom, którzy jako dzieci przybyli do Stanów Zjednoczonych, na pozostanie w kraju i legalne zatrudnienie. Uczestniczyli w nim senatorowie z Partii Republikańskiej oraz Partii Demokratycznej.

W piątek Donald Trump zapewnił jednak, że nie nazwał krajów, z których do USA przyjeżdżają migranci, „zadupiem”. „Język, którego użyłem na spotkaniu ws. DACA był ostry, ale nie był to język jaki mi przypisano” – napisał na Twitterze amerykański prezydent. (PAP)

Categories: Ameryka
Tags: rasista, trump

Comments

  1. Gaweł
    Gaweł 16 stycznia, 2018, 08:37

    Nie, on po prostu nie lubi innych ras. To zupelnie co innego. Trzeba na to znaleźć jakieś inne, milsze słówko, abyśmy się nie czuli dotknięci.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*