Pracę znajdziesz w Facebooku

Pracę znajdziesz w Facebooku

Jak wygląda praca w mediach społecznościowych i w dziedzinie nowych technologii, możesz się przekonać, składając podanie o pracę do Facebooka. Firma zamieściła na swojej stronie już 1159 ofert pracy.

Przez rok (licząc do końca września 2014) poziom zatrudnienia w firmie wzrósł o 44 procent, a Facebook zatrudniał do tego czasu 8348 osób.

Wiele ofert dotyczy stanowisk związanych ze sprzedażą reklam. Ale na przykład 52 pracowników poszukiwanych jest do firmy Oculus VR, w ubiegłym roku zakupionej przez Facebooka, pracującej nad okularami wirtualnej rzeczywistości. Natomiast do przedsięwzięcia, w ramach którego drony mają dostarczać internet w różnych zakątkach świata, firma potrzebuje techników mechaników lotniczych czy inżynierów awioniki.

Oczywiście przy napływie kandydatur przydadzą się rekruterzy i pracownicy HR, dla których ofert pracy jest odpowiednio 43 i 28.

– Jesteśmy ambitną firmą, którą zarządza ambitny prezes – mówiła agencji Reutera Sheryl Sandberg, szef działu operacyjnego Facebooka. – Mamy coraz więcej użytkowników, a nasza firma się rozrasta i chcemy to wspierać.

Wbrew pozorom Facebook nie zatrudnia aż tak dużej liczby pracowników – na przykład w porównaniu z LinkedIn, innym serwisem społecznościowym, który ma 5 tys. pracowników, a jednocześnie osiąga jedną piątą dochodów Facebooka.

(as)

fot.Peter Dasilva/EPA

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*