Nieletni nie mogą kupować e-papierosów

fot.Justin Lane/EPA

fot.Justin Lane/EPA

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wprowadziła w ubiegłym tygodniu zakaz sprzedaży e-papierosów, cygar, tytoniu fajkowego i tytoniu do fajki wodnej osobom poniżej 18. roku życia. Krok ma ograniczyć popadanie młodego pokolenia w uzależnienie od nikotyny.

Także wytwórcy będą zobowiązani do wysłania próbek wyżej wymienionych produktów do kontroli, sporządzenia dla FDA listy składników i umieszczenia informacji o zagrożeniu dla zdrowia na opakowaniach i w reklamach.

Od 2009 r. FDA nadzoruje sprzedaż papierosów, bezdymnych wyrobów tytoniowych i drobno krojonego tytoniu (do samodzielnego skręcania papierosów). Teraz pod kontrolę agencji trafił jeszcze warty trzy miliardy dolarów biznes e-papierosów. Choć agencja nie ma wpływu na ograniczenie ilości smaków e-papierosów, które są popularne wśród nastolatków, a można spotkać na przykład takie smaki jak bekon lub guma balonowa.

Według rządowych danych konsumpcja e-papierosów wśród nastolatków stale wzrasta. Są one obecnie najbardziej popularnym produktem tytoniowym młodych ludzi. W 2015 r. aż trzy miliony uczniów gimnazjum i liceum używało e-papierosów.

(as)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*