REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZ Chicago i IllinoisProkurator generalna skarży kolejne firmy podejrzane o oszustwa hipoteczne

Prokurator generalna skarży kolejne firmy podejrzane o oszustwa hipoteczne

-

Chicago (Inf. wł.) – Prokurator generalna Lisa Madigan pozwała dwie kolejne firmy za naruszenia, jakich dopuściły się w ramach pomocy przy modyfikacjach pożyczek, nielegalnie pobierając “opłaty z góry” na kwotę ponad $61,000 i obiecując pomoc w zatrzymaniu domu.

 

REKLAMA

Prokurator wniosła 6 października pozew w Sądzie Okręgowym Powiatu Cook przeciwko Avatar Realty Group Inc. (do niedawna Monroe Realty & Financial Enterprises Inc.) oraz Monroe Realty Corporation, a także przeciwko ich prezesowi Arthurowi Monroe.Madigan wniosła również oddzielny pozew przeciwko Skyline Capital Inc. oraz przeciwko Rahulowi Shah – jej prezesowi. Pozwy mają na celu zamknięcie firm oraz uzyskanie zwrotu pieniędzy dla 40 klientów, którzy zostali oszukani.

 

“ Właściciele domów, którzy mają problemy finansowe i zdesperowani szukają pomocy, ale niestety niektóre firmy, świadczące rzekomą pomoc przy modyfikacjach pożyczek, pobierają “opłaty z góry”, które są zakazane w Illinois – powiedziała Madigan.

 

Niestety często chodzi o wyłudzenie opłat od właścicieli domów, którzy już znajdująsięw bardzo trudnej sytuacji finansowej.

 

Prokurator oświadczyła, że pozwane do sądu firmy obiecały właścicielom domów, negocjacje z ich kredytodawcami, w celu uzyskania modyfikacji pożyczki. Zamiast tego nielegalnie pobierali z góry opłaty za swoje rzekome usługi od dziesiątek właścicieli znajdujących się w trudnej sytuacji. Firmy te naraziły swoich klientów na większe ryzyko utraty domu – podkreśla prokurator.

 

W pozwie przeciwko Avatar Realty, firmie mieszczącej się w Chicago, prokurator Madigan zarzuca Monroe działanie na szkodę Polaków mieszkających na terenie Chicago poprzez namawianie ich do korzystania z jego usług poprzez audycje w radio i reklamę w gazetach. Jak stwierdza pozew, Monroe wielokrotnie okłamywał klientów co do swoich zdolności prowadzenia negocjacji z bankami, namawiajęc przy tym właścicieli domów do zaprzestania miesięcznych spłat za dom, co miało “pomóc”w negocjacjach z bankiem.

 

Jak stwierdziła Madi-gan,właściciele domów wpowiatach Boone, Cook, DuPage oraz Lake ponieśliłącznie straty na kwotę $ 37,000 za tzw. “opłaty z góry “ na rzecz Monroe.

 

Pozew przeciwko firmie Skyline Capital, która też znajduje się w Chicago, zarzuca, iż pobierała od swoich klientów opłaty z góry – od $1,500 do $2,000 – za pomoc w uzyskaniu modyfikacji. Kontrakt Skyline Capital zapewniał klientom całkowity zwrot kosztów po załatwieniu sprawy , ale poszkodowani nigdy nie otrzymali żadnej refundacji. Właściciele domów w powiatach Cook, DuPage, McHenry, Kendall oraz Will zgłosili do Prokuratury Generalnej Illinois straty sięgajęce $ 23,000.

 

Pozwanym zarzuca się oszukańcze taktyki oraz działaniałamiące prawa stanowe (Illinois Consumer Fraud Act oraz Mortgage Rescue Fraud Act), które między innymi zabraniają pobierania opłat przed wypełnieniem wszystkich warunków kontraktu,dotyczącego modyfikacji. Ponadto przepisy stanowe wymagają, aby firmy w pełni przedstawiły warunki dotyczącepomocy w ratowaniu domu oraz zapewnia właścicielom prawo do odstąpienia od umowy.

 

W swojej sprawie sądowej prok. Madigan domaga się zamknięcia pozwanych firm oraz uniemożliwienia im w przyszłości prowadzenia podobnej działalności biznesowej w Illinois. Prokurator domaga się też zwrotu pieniędzy poszkodowanym klientom oraz kary dla każdejz pozwanych firm na sumę $50,000, a także dodatkowej kary w wysokości $50,000, za każdy czyn popełniony z zamiarem oszustwa.

 

Najnowsze pozwy sądowe są cześcią większej akcji prokurator Madigan, mającej na celu ratowanie domów przed ich odebraniem przez banki. Do tej pory prokurator wniosła ponad 40 spraw sądowych dotyczących nielegalnego pobierania “opłat z góry” za pomoc przy modyfikacji. Madigan zachęca właścicieli, aby walczyli o pozostaniew swoich domach oraz aby skontaktowali się z Linią Pomocy dla Właścicieli Domów (866) 544-7151po wskazówki, jak uniknąć odebrania domu przez bank. Madigan również zachęca do szukania pomocy u doradców licencjonowanych przez HUD, w celu współpracy z kredytodawcami.

 

Właściele domów mogą również skorzystać z artykułów dotyczących ratowania właścicieli domów na stronie internetowej: www.illinoisattorneygeneral.gov. Informacje zawierają teżpublikacje: Mortgage Rescue Fraud Brochure oraz Illinois Mortgage Lending Guide.

 

Po więcej informacji w języku polskim prosimy dzwonić pod numerdo Ewy Lipski oraz Katarzyny Bialkowskiej lub Adama Zbroi: (312) 814-3000.

 

(Komunikat prasowy)

REKLAMA

2090400136 views

REKLAMA

REKLAMA

2090400436 views

REKLAMA

REKLAMA

2092196896 views

REKLAMA

2090400719 views

REKLAMA

2090400865 views

REKLAMA

2090401009 views