REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Jemeńska Al-Kaidy grozi USA

Jemeńska Al-Kaidy grozi USA

-

Na nagraniu wideo opublikowanym w niedzielę na stronie internetowej, jemeńska Al-Kaidy grozi USA atakiem terrorystycznym w odwecie za wydanie przez Waszyngton listu gończego za amerykańskim obywatelem Anwarem al-Awlakim, jednym z najważniejszych przywódców ekstremistów w Jemenie.

fot. Anwar al-Awlaki poszukiwany jest listem gończym przez USA

REKLAMA

Nagranie ukazuje innego przywódcę radykałów w Jemenie, Nassera al-Wahayshi’ego zapowiadającego kolejny atak terrorystyczny na USA: – To będzie wielkie nieszczęście dla Ameryki. Błogosławiony niech będzie 11 września. Po czym ekstremista dodaje: – Nie straszne nam groźby Stanów Zjednoczonych. Bracia, nie obawiajcie się, szejk (Awlaki) jest zupełnie bezpieczny.

W kwietniu br. administracja prezydenta Obamy wydała nakaz „schwytania lub zabicia” Anwara al-Awlakiego, przypisującego sobie zorganizowanie próby zamachu na pokładzie samolotu lecącego z Amsterdamu do Detroit w grudniu ubiegłego roku. Imam miał również kontakt z Nidalem Malikiem Hasanem, który w listopadzie ubiegłego roku zastrzelił w bazie wojskowej w Fort Hood w Teksasie 13 żołnierzy i ranił kolejne 32 osoby.

Awlaki urodził się w stanie Nowy Meksyk. W 2004 roku udał się do Jemenu, gdzie wykładał na uniwersytecie. Następnie w 2006 roku został aresztowany i uwięziony. Przypisywano mu powiązania z Al-Kaidą i udział w organizacji zamachów terrorystycznych. W 2007 roku został jednak uwolniony.

AS (Reuters)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks