REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedOtwarcie oddziału Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Bridgeview

Otwarcie oddziału Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Bridgeview

-

REKLAMA

Podhalańsko-Słowiańska


Chicago (Inf. wł.) – Kiedy trzydziestego stycznia ubiegłego roku uroczyście otwierano dwie siedziby Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej ze Wschodniego Wybrzeża w „Wietrznym Mieście” (w Mt. Prospect i Norridge) niewielu przypuszczało, że oferta tej kompanii finansowej spotka się z tak dużym zainteresowaniem Polonusów i po szesnastu miesiącach od tamtego wydarzenia zostanie otwarta kolejna lokalizacja, tym razem w Bridgeview, na południowo-zachodnich przedmieściach chicagowskiej metropolii.

 

 

– Pragnę serdecznie podziękować wszystkim przybyłym gościom oraz przedstawicielom mediów, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas tak ważnego dla nas wydarzenia – powiedział przewodniczący Rady Nadzorczej P-SFUK Tomasz Bortnik, który wraz ze swoją zastępczynią Krystyną Myssurą witali gości ceremonii otwarcia, która piątego maja odbyła się w nowej siedzibie firmy przy 8342 S. Harlem Ale. w Bridgeview.

 

– Chcemy być obecni wszędzie, gdzie jest nasza Polonia, wszędzie tam, gdzie występuje zapotrzebowanie na nasze usługi finansowe i gdzie możemy pomóc polonijnemu środowisku. Ta idea spowodowała, że w zeszłym roku otworzyliśmy dwa oddziały, w Norridge i Mount Prospect. Cieszymy się, że od maja tego roku możemy naszą pracę kontynuować tutaj, w Bridgeview.

 

W tym rejonie jest dziesięć szkół sobotnich, blisko dwadzieścia parafii polonijnych, zamieszkuje ten rejon duże skupisko Polonii ocenianej na ponad 150 tysięcy osób z polskim rodowodem.

 

Pragnę podziękować Związkowi Podhalan w Ameryce, że podobnie jak Związek Klubów Polskich, będzie z nami współpracował zostając naszym siódmym sponsorem. Pragnę zaapelować do członków góralskiej społeczności o korzystanie z naszych usług. Jednocześnie pragnę podziękować góralom za zaproszenie w ten rejon i wyrazić radość, że będziemy mogli służyć im pomocą, bo misją Unii jest wzajemne pomaganie – podkreślił przewodniczący Bortnik.

 

Uroczystość przecięcia wstęgi poprzedził występ młodzieży ze szkółki przy Zarządzie Głównym ZPwAP oraz poświęcenie obiektu przez ojca Wacława Lecha, kapelana Związku i proboszcza parafii św. Kamila.

 

Za podjęcie decyzji o lokalizacji trzeciego oddziału w Bridgeview podziękował władzom Unii prezes Związku Podhalan Stanisław Zagata. Prezes wraz z sekretarzem generalnym Związku Marią Rafacz odebrali od zarządu Unii czek na 5000 dolarów z przeznaczeniem na wspieranie działalności kulturalnej góralskiej młodzieży.

 

Życzenia i gratulacje przekazał gospodarzom członek władz krajowych National Credit Union Administration Michael Fryzel oraz regionalny przedstawiciel NCUA Ron Culen, który wręczył przewodniczącemu Bortnikowi pamiątkową plakietkę. Do życzeń dołączył prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Franciszek Spula, burmistrz miasteczka Justice Krzysztof Wąsowicz i przedstawicielka miejscowych władz Claudette Struzik. W gronie gości honorowych obecni byli także wicewojewoda śląski Stanisław Dąbrowa i radny miasta Katowic Józef Zawadzki.

 

Całość uroczystości prowadził wiceprezes ds. marketingu i reklamy Marian Ponanta, który zapowiadając uroczystość zażartował, że w uznaniu całego wydarzenia i jego znaczenia dla firmy postanowiono zmienić pierwszy człon nazwy z Polsko-Słowiańska na Podhalańsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, co spotkało się z aplauzem licznego grona klientów i gości.

 

Otwarty oddział posiada przestrzenne i nowoczesne wnętrze o powierzchni 6000 stóp kwadratowych. Znajduje się tu siedem stanowisk obsługi klienta, pięć stanowisk dla kasjerów, pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna oraz dwa bankomaty. Dla wygody klientów wokół budynku jest wygodny parking oraz dwa zewnętrzne stanowiska obsługi ”Driver Thru”, gdzie można korzystać z usług bez konieczności wysiadania z samochodu. Placówka wyposażona jest w wewnętrzną telewizję prezentującą bieżące oferty Unii oraz polskojęzyczne programy telewizyjne. Oddziałem kieruje pani Jolanta Wiśnicki.

 

O dotychczasowych doświadczeniach Unii na rynku chicagowskim mówił wiceprezes ds. „Midwestu” Zbigniew Rogalski. Okazało się, że w ciągu 16 miesięcy, jakie upłynęły od otwarcia oddziałów na północnej stronie Chicago, członkami Unii zostało 3200 osób. W tych dwóch oddziałach zgromadzono ponad 47,5 milionów dolarów depozytów. Kwota udzielonych pożyczek dla klientów indywidualnych wynosi $4 milionów, a pożyczki hipoteczne $18,5 miliona. Ponad 170 polonijnych przedsiębiorstw z okolicy Chicago ma już w Unii swoje konta.

 

W ofercie biznesowej Unii są między innymi: konta oszczędnościowe, czekowe, emerytalne IRA i różne rodzaje lokat terminowych. Wydawane są karty debetowe i kredytowe Visa. Jednym z produktów cieszącym się zainteresowaniem klientów są pożyczki hipoteczne i personalne bez sprawdzania dochodów. Konta i kredyty dla przedsiębiorstw. Oferowane są przelewy krajowe i międzynarodowe. Prowadzona jest bankowość internetowa i telefoniczna.

 

Unia jest zaliczana do największych polskich instytucji finansowych poza granicami kraju. Jest również największą etniczna unią kredytową w USA plasując się w czołówce wśród 8-tysięcznej grupy amerykańskich instytucji finansowych tego typu. Obecnie liczy ponad 72 tysiące członków. Posiada $1,4 miliarda dolarów w aktywach, w tym około 140 milionów kapitału członkowskiego. Jest jednym z największych polonijnych pracodawców oferując zatrudnienie ponad 290 osobom, z których 98% posługuje się biegle językiem polskim.

 

Unia nie będąc typowym bankiem, gdyż każda osoba fizyczna i prawna, która podejmuje współpracę poprzez otwarcie jakiegokolwiek rachunku czy usługi, zostaje automatycznie członkiem korporacji i zyskuje prawo głosu w podejmowaniu decyzji, oferuje wszystkie produkty bankowe, a jednocześnie z wypracowanym zyskiem dociera do środowiska polonijnego wspierając finansowo blisko 200 szkół, zespołów, parafii, klubów sportowych, organizacji harcerskich i innych, udzielając stypendia absolwentom szkół średnich i studentom wyższych uczelni.

 

Unia jest jednym z głównych sponsorów Parady Pułaskiego w Nowym Jorku. Siódmego maja przedstawiciele najwyższych władz Unii   po raz drugi uczestniczyli w chicagowskiej Paradzie 3 Maja prezentując załogę i swój mobilny oddział zlokalizowany na specjalistycznym samochodzie.

 

Korporacja przyczynia się do rozwoju organizacji bezpośrednio z nią współpracujących poprzez przekazywanie na ich konta 10 dolarów opłaty członkowskiej. Aby być członkiem P-SFUK i korzystać z jej produktów i usług finansowych trzeba zostać członkiem jednej z tych organizacji. W Chicago są nią: Związek Klubów Polskich i Związek Podhalan w Ameryce Północnej.

 

Tekst i zdjęcia:

AB/NEWSRP

(Zdjęcia na stronie: www.newsrp.smugmug.com)

REKLAMA

2090989737 views

REKLAMA

2090990037 views

REKLAMA

2092786498 views

REKLAMA

2090990322 views

REKLAMA

2090990468 views

REKLAMA

2090990614 views