REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedŁawrow do Kerry'ego: mińskie umowy nie mogą zostać zerwane

Ławrow do Kerry’ego: mińskie umowy nie mogą zostać zerwane

-

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow w rozmowie telefonicznej z szefem dyplomacji USA Johnem Kerrym wskazał na niedopuszczalność zerwania porozumień z Mińska i na priorytetowy charakter bezpośredniego dialogu Kijowa z Donieckiem i Ługańskiem – podał rosyjski MSZ.

„Podczas wymiany poglądów na temat obecnej sytuacji na wschodniej Ukrainie Siergiej Ławrow podkreślił szczególnie priorytetowe znaczenie nawiązywania stałego, bezpośredniego dialogu Kijowa z Donieckiem i Ługańskiem w kontekście przeprowadzonych tam wyborów, wskazał także na niedopuszczalność zerwania mińskich porozumień” – poinformowało rosyjskie ministerstwo, relacjonując rozmowę swego szefa z Kerrym.

REKLAMA

Separatyści przeprowadzili 2 listopada wybory w dwóch samozwańczych republikach: donieckiej i ługańskiej. Moskwa twierdzi, że wyborów nie uznaje, choć szanuje ich wyniki. Kijów i Zachód uznały te wybory za sprzeczne z podpisanym w Mińsku porozumieniem o zawieszeniu broni; podkreślają, że utrudni to poszukiwanie pokojowego rozwiązania konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Ławrow i Kerry rozmawiali też o irańskim programie nuklearnym, apelując o jak najszybsze zawarcie ostatecznego porozumienia w tej dziedzinie. W rozmowie telefonicznej, która – jak podaje rosyjski MSZ – odbyła się z inicjatywy USA, uwzględniono wyniki wtorkowych rozmów w Omanie.

W stolicy Omanu Maskacie we wtorek doszło – jak piszą rosyjskie media – do „pełnoformatowych” rozmów z Iranem grupy 5+1, w której skład wchodzą stali członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemcy. Datę zakończenia negocjacji w sprawie kontrowersyjnego irańskiego programu nuklearnego wyznaczono na 24 listopada.(PAP)

Na zdjęciu: John Kerry fot.How Hwee Young/EPA

 

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2103135171 views

REKLAMA

2103135404 views

REKLAMA

2104931796 views

REKLAMA

2103135547 views

REKLAMA

2103135647 views

REKLAMA

2103135755 views