0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatSzef NATO przyjął sceptycznie deklaracje Putina ws. Ukrainy

Szef NATO przyjął sceptycznie deklaracje Putina ws. Ukrainy

-

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen przyjął sceptycznie ugodowe deklaracje prezydenta Rosji Władimira Putina ws. Ukrainy wygłoszone w czwartek i wezwał go do wprowadzenia tych słów w życie. “Niestety, słyszeliśmy już podobne deklaracje” – dodał.

“Jeśli jest to szczera próba złagodzenia napięć, to przyjmuję wystąpienie (Putina) z aplauzem, jak i kroki, które mogłyby zostać po nim podjęte” – powiedział Rasmussen, który przebywa z wizytą w Arendal na południu Norwegii.

REKLAMA

“Niestety, słyszeliśmy już w przeszłości podobne deklaracje i nie przełożyły się one na konkretne czyny. Wręcz przeciwnie” – zastrzegł szef NATO.

Putin oświadczył w czwartek na spotkaniu z deputowanymi do Dumy Państwowej w Jałcie, że Rosja uczyni wszystko, co od niej zależne, aby konflikt na Ukrainie został zażegnany. Sytuację w tym kraju określił jako “krwawy chaos” i “bratobójczy konflikt”.

Rosyjski prezydent oświadczył, że Rosja uważnie przygląda się temu, co dzieje się na Ukrainie. “Poruszamy te problemy i wobec władz Ukrainy, i wobec społeczności światowej, i wobec kluczowych organizacji międzynarodowych” – mówił. Nie zaoferował jednak żadnych nowych rozwiązań, które mogłyby doprowadzić do wygaszenia konfliktu. (PAP)

Zdjęcie: Sekretarz generally NATO Anders Fogh Rasmussen fot.Tor Erik Schroder/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2127123912 views

REKLAMA

REKLAMA

2127123929 views

REKLAMA

REKLAMA

2128920249 views

REKLAMA

2127123939 views

REKLAMA

2127123943 views

REKLAMA

2127123947 views