REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska George Soros w sprawie weta Polski i Węgier

George Soros w sprawie weta Polski i Węgier

-

Po zawetowaniu przez Węgry i Polskę budżetu Unii Europejskiej i funduszu naprawczego COVID-19 argumenty za emisją obligacji wieczystych nigdy nie były mocniejsze – przekonuje w czwartek na łamach Project Syndicate George Soros. Dodaje, że choć obecnie UE nie może tego zrobić, to „wiele jej państw członkowskich może i powinno”.

Według Sorosa UNia Europejska jest podzielona nie tylko stanowiskiem Polski i Węgier, ale także postawą Austrii, Danii, Finlandii, Holandii i Szwecji, które są bardziej zainteresowane „oszczędzaniem pieniędzy niż wkładem w dobro wspólne”.

REKLAMA

Zdaniem George’a Sorosa najlepszą radą na obejście weta Polski i Węgier jest wyemitowanie przez UE obligacji wieczystych. Pożyczony w ten sposób przez Unię od światowej finansjery kapitał nigdy nie podlegałby spłacie, należne byłyby za to roczne odsetki – wieczyście

Warto jednak przypomnieć, że istotą obligacji wieczystych jest wieloletnia zależność od dawcy kapitału, który nigdy nie podlega spłacie. Spłacane są jedynie roczne odsetki. Być może z tego względu na propozycję George’a Sorosa zareagował premier Słowenii Janez Janša, który napisał, że doprowadziłaby ona do zniszczenia wspólnoty europejskiej. „Trzymaj się z dala od Europy, proszę” – napisał na Twitterze premier Słowenii. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Nigdy nie byłem zwolennikiem PiS, ale ten typ nie ma prawa wypowiadać się w sprawie Polski i Węgier. Jego fundacje i organizacje niszczą Amerykę. Facet sponsoruje wszystko co antyamerykańskie. Jest to trudno zrozumiałe, ale prawdziwe. Jego wpływy są tak wielkie, że każda krytyka działalności Sorosa jest utożsamiana z antysemityzmem. Nawet w FOX News nie wolno go krytykować.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA