Strona głównaSportPiłkarski PP - środa dla gości i bez niespodzianek

Piłkarski PP – środa dla gości i bez niespodzianek

-

W środę wyłoniono ostatnich uczestników 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Awans do tej fazy rozgrywek wywalczyły trzy ekipy ekstraklasy: Jagiellonia Białystok, Stal Mielec i Widzew Łódź oraz pierwszoligowa Arka Gdynia, która grając w osłabieniu, pokonała po dogrywce drugoligową Polonię Bytom 3:1.

Końcówka pierwszej połowy meczu rozgrywanego z Bytomiu była bardzo emocjonująca. Przemysław Stolc w 42. minucie dał prowadzenie żółto-niebieskim. W doliczonym czasie po zablokowaniu piłki ręką czerwoną kartkę otrzymał Sebastian Milewski. Martin Chudy obronił jednak rzut karny, wykonywany przez Dawida Wolnego.

Na początku drugiej połowy wyrównał Patryk Stefański. W dogrywce błysnął Olaf Kobacki, który asystował przy bramce Kasjana Lipkowskiego, a następnie podwyższył na 3:1.

Trzecioligowa Garbarnia Kraków była bliska sprawienia sensacji, gdyż dopiero po dogrywce przegrała 2:4 ze Stalą Mielec. Pierwszego gola dla klubu z ekstraklasy strzelił Michał Trąbka. Trzecioligowiec od 56. minuty grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Adriana Kajpusta, ale po trafieniach Bartosza Żurka i Kacpra Durdy prowadził 2:1. Później wyrównał Ilia Szkuryn. W dogrywce Krystian Getinger i Szkuryn zapewnili zwycięstwo Stali.

Pierwszoligowa Resovia na własnym stadionie przegrała z Jagiellonią Białystok 1:3. Dwie bramki dla „Dumy Podlasia” zdobył Hiszpan Jose Naranjo, który asystował również przy golu Dominika Marczuka. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Radosława Bąka.

Widzew rozbił na wyjeździe drugoligową Wisłę Puławy 4:1. W pierwszej połowie po dwie bramki dla widzewiaków zdobyli Portugalczyk Fabio Nunes i Hiszpan Jordi Sanchez. Łodzianie nie forsowali tempa po czerwonej kartce dla Łotysza Andrejsa Ciganiksa, a honorowego gola dla gospodarzy strzelił Jan Flak.

Losowanie 1/8 finału Pucharu Polski odbędzie się w piątek o godz. 12 w siedzibie PZPN. Do tej fazy rozgrywek awansowało 12 klubów z ekstraklasy, pierwszoligowe Arka Gdynia, Stal Rzeszów i Wisła Kraków oraz trzecioligowa Carina Gubin.