Strona głównaSportPiłkarska LM kobiet - Medyk odpadł z rozgrywek

Piłkarska LM kobiet – Medyk odpadł z rozgrywek

-

Medykowi Konin niewiele brakowało do awansu do kolejnej rundy LM fot.Facebook

Piłkarki Medyka POLOmarket Konin przegrały na wyjeździe z Brescią Calcio Femminile 2:3 (1:1) w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Mistrzyń i odpadły z rozgrywek. W pierwszym meczu przed tygodniem podopieczne Romana Jaszczaka wygrały 4:3.

Medyk: Anna Szymańska – Dagmara Grad, Radosława Sławczewa, Maria Ficzay – Aleksandra Sikora, Patrycja Balcerzak, Natalia Pakulska, Katarzyna Daleszczyk, Paulina Dudek – Anna Gawrońska (71. Agata Guściora), Liliana Kostowa.

Mistrzynie Polski po dramatycznej wygranej nad Włoszkami 4:3 tydzień temu, poleciały do Brescii pełne nadziei na awans do 1/8 finału, co byłoby historycznym wyczynem. Nigdy bowiem dotąd polskiej drużynie nie udało się zagrać na tym poziomie rozgrywek w tych prestiżowych rozgrywkach. Koninianki były zaledwie niespełna 10 minut od tego spektakularnego sukcesu.

W pierwszym meczu medyczki zaczęły spotkanie bojaźliwie, a na boisku przeciwnika wręcz odwrotnie. Przyjezdne zagrały pressingiem i już w 5. minucie ta taktyka przyniosła efekt. Gospodynie straciły piłkę przed własnym polem karnym, Anna Gawrońska podała do Liliany Kostowej, a Bułgarka tylko wepchnęła zmierzająca do siatki futbolówkę.

Radość podopiecznych Romana Jaszczaka nie trwała zbyt długo, choć wyrównujący gol dla Włoszek padł w nieco przypadkowych okolicznościach. Defensorka Medyka Radosława Sławczewa przedłużyła głową dośrodkowanie, bramkarka Anna Szymańska spóźniła się z interwencją i było 1:1. Do przerwy oba zespoły nie stworzyły już więcej dogodnych do zdobycia bramki sytuacji.

Medyczki drugą odsłonę znów zaczęły od mocnego uderzenia, idealne podanie Kostowej wykorzystała Aleksandra Sikora. Włoszki znów potrzebowały dwóch goli do awansu, ale z solidnie grającą drużyną gości przez długie momenty niewiele były w stanie wskórać. W 69. min drużyna gospodarzy jednak znów odzyskała nadzieję po trafieniu Cristiany Girelli, przy biernej postawie defensywy Medyka.

Emocje sięgnęły zenitu w końcówce. Mistrzynie Włoch uzyskały przewagę i po rzucie rożnym zdobyły gola na wagę awansu. Medyk próbował doprowadzić do wyrównania, ale wynik meczu nie uległ już zmianie.

Zespół z Konina po raz trzeci z rzędu odpadł w pierwszej rundzie LM. Wcześniej został wyeliminowany przez Glasgow City (po dogrywce) i Olympique Lyon.