Strona głównaSportMŚ 2014 - wyniki i program fazy pucharowej

MŚ 2014 – wyniki i program fazy pucharowej

-

Piłkarze Holandii i Kostaryki zostali kolejnymi, po Brazylii i Kolumbii, ćwierćfinalistami mistrzostw świata.

Mecz Grecja - Kostaryka fot.KAI FOERSTERLING/EPA
Mecz Grecja – Kostaryka fot.KAI FOERSTERLING/EPA

Najpierw „Pomarańczowi” pokonali w Fortalezie Meksyk 2:1, strzelając oba gole w ostatnich minutach spotkania (Wesley Sneijder i z rzutu karnego Klaas-Jan Huntelaar).

W drugim niedzielnym meczu 1/8 finału Kostaryka wygrała w Recife z Grecją w serii „jedenastek” 5-3. Po 90 minutach i dogrywce było 1:1. Piłkarze z Ameryki Środkowej grali od 66. minuty w dziesiątkę.

Dzień wcześniej drużyna gospodarzy pokonała w Belo Horizonte Chile w rzutach karnych 3-2. Po 90 minutach gry i dogrywce był remis 1:1. Z kolei Kolumbia na Maracanie w Rio de Janeiro wygrała z Urugwajem 2:0.

W poniedziałek Francja zmierzy się z Nigerią oraz Niemcy z Algierią. We wtorek Argentyna spotka się ze Szwajcarią, a zespół USA z Belgią.

Ćwierćfinały zaplanowano na 4 i 5 lipca. Półfinały zostaną rozegrane 8 i 9 lipca, 12 lipca spotkają się zespoły walczące o trzecie miejsce, a dzień później odbędzie się wielki finał.

Program fazy pucharowej MŚ dzień po dniu (godziny wg czasu chicagowskiego):

28 czerwca, sobota
------------------
1/8 finału: Brazylia - Chile                     1:1 po dogr. (1:1, 1:1); karne 3-2
            Kolumbia - Urugwaj                   2:0 (1:0)