Strona głównaSportGol Lewandowskiego w wygranym meczu Bayernu z Realem

Gol Lewandowskiego w wygranym meczu Bayernu z Realem

-

Robert Lewandowski zdobywa zwycięską bramkę dla Bayernu w meczu z Realem Madryt fot.Andreas Gebert/EPA

Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Bayernu, dzięki której jego zespół pokonał Real Madryt 1:0 w finale turnieju piłkarskiego w Monachium. Dzień wcześniej kapitan reprezentacji Polski zaliczył trafienie w półfinałowym meczu z Milanem (3:0).

Niespełna 27-letni napastnik, który grał od początku drugiej połowy, pokonał bramkarza Realu Keylora Navasa w 88. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Douglasa Costy.

– Byliśmy lepszym zespołem – powiedział po meczu Lewandowski.

„Królewscy” w Monachium wystąpili bez Cristiano Ronaldo i Karima Benzemy. Polski napastnik po raz kolejny pokazał, że lubi grać z Realem. W sezonie 2012/13 – jeszcze jako zawodnik Borussii Dortmund – strzelił hiszpańskiej drużynie cztery bramki w pierwszym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów (4:1).

W meczu o trzecie miejsce turnieju Audi Cup Tottenham Hotspur wygrał z Milanem 2:0.

Dzień wcześniej rozegrano półfinały, w których Bayern pokonał włoski zespół 3:0 (Lewandowski strzelił wówczas efektownego gola z woleja w 85. minucie), a Real wygrał z Tottenhamem 2:0.