REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportEuro 2020 - trener Danii: o takim meczu śni się już jako...

Euro 2020 – trener Danii: o takim meczu śni się już jako dziecko

-

Trenerzy Danii Kasper Hjulmand i Anglii Gareth Southgate nie mogą się już doczekać środowego półfinału piłkarskich mistrzostw Europy. “O takim meczu śni się już jako dziecko i zrobimy wszystko, żeby to rywale się szybciej obudzili” – powiedział selekcjoner skandynawskiego kraju.

“Czeka nas wielkie wyzwanie. Ale to tego typu sytuacja, w której chcieliby się wszyscy znaleźć” – podkreślił Hjulmand i zapewnił, że ani on, ani też jego piłkarze nie czują teraz presji i nie przestraszą się rywali.

REKLAMA

“Nie jesteśmy jakoś bardziej zdenerwowani niż zwykle. Chcemy po prostu się świetnie bawić” – powiedział na konferencji prasowej i ocenił, że z psychologicznego punktu widzenia to Anglicy są w trudniejsze sytuacji: “To przecież na nich ciąży wielka presja, duże oczekiwania, będzie też stadion wypełniony ich kibicami. To wszystko wcale nie będzie im ułatwiało gry. A nam pozostaje tę sytuację wykorzystać”.

W zeszłym roku to właśnie Dania na Wembley pokonała gospodarzy 1:0 w meczu Ligi Narodów.

Także sami piłkarze próbują znaleźć argumenty, które przemawiałyby za tym, że to oni wyjdą zwycięsko z tej półfinałowej batalii. “A kiedy ostatni raz graliście w finale Euro?” – spytał bramkarz Kasper Schmeichel kapitana angielskiej kadry Harry’ego Kane’a. Na co dostał odpowiedź: “Tak, to prawda. Jeszcze nigdy nam się to nie udało, ale teraz mamy ku temu wielką szansę”.

Ekipa “Three Lions” jeszcze nigdy nie dotarła do ostatniego meczu turnieju. Duńczycy w 1992 roku sprawili dużą niespodziankę sięgając po tytuł.

“Dla wielu z nas będzie to ostatnia okazja, by wygrać coś na Wembley razem z reprezentacją. To ogromna szansa; co to by był za moment…” – marzył Kane.

W podobnym tonie wypowiadał się Southgate. “W tym turnieju zrobiliśmy już bardzo dużo. Przekraczaliśmy granice. A teraz mamy okazję, by zrobić coś, co jeszcze nigdy reprezentacji Anglii się nie udało. To nas nakręca” – ocenił.

“A my spróbujemy doprowadzić angielskich kibiców do milczenia” – odparł Hjulmand.

Początek środowego spotkania Anglia – Dania o godz. 21.00.

(PAP)

REKLAMA

2119164328 views

REKLAMA

2119164422 views

REKLAMA

REKLAMA

2120960776 views

REKLAMA

2119164491 views

REKLAMA

2119164547 views

REKLAMA

2119164592 views