REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Ekstraklasa piłkarska – Kmiecik i Mokry tymczasowymi trenerami Wisły Kraków

Ekstraklasa piłkarska – Kmiecik i Mokry tymczasowymi trenerami Wisły Kraków

-

- Advertisement -

Kazimierz Kmiecik był już w przeszłości trenerem Wisły fot.Facebook

Kazimierz Kmiecik i Grzegorz Mokry, asystenci zwolnionego w sobotę Artura Skowronka, zostali tymczasowymi trenerami piłkarzy Wisły – poinformował krakowski klub. Obowiązki te mają pełnić do czasu zatrudnienia nowego szkoleniowca.

Pod kierunkiem tego duetu “Biała Gwiazda” rozpoczęła w poniedziałek przygotowania do piątkowego, derbowego meczu z Cracovią.

69-letni Kmiecik, który posiada licencję UEFA Pro uprawniającą do prowadzenia zespołów w ekstraklasie, to jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii Wisły. Trzykrotnie pełnił funkcję pierwszego trenera, a przez wiele lat był asystentem różnych szkoleniowców.

Z kolei 35-letni Mokry pracę w krakowskim klubie rozpoczął latem tego roku. Wcześniej był sztabie szkoleniowym Dominika Nowaka w Miedzi Legnica.

Władze Wisły prowadzą poszukiwania trenera, który podejmie na stałe pracę przy Reymonta. Wśród kandydatów wymieniani są dwaj niemieccy szkoleniowcy – Thomas Doll, który był pierwszym trenerem Jakuba Błaszczykowskiego, gdy obecny współwłaściciel Wisły trafił do Borussii Dortmund oraz Peter Hyballa. Ten ostatnio prowadził holenderski NAC Breda.

Wisła, z dorobkiem dziesięciu punktów, zajmuje obecnie dwunaste miejsce w tabeli ekstraklasy.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA