Strona głównaSportBez straty seta z Argentyną w ostatnim sprawdzianie siatkarzy przed mistrzostwami świata

-

Polscy siatkarze pokonali Argentynę 4:0 (25:20, 25:17, 25:22, 25:21) w towarzyskim meczu rozegranym w Katowicach. Dla obu zespołów był to test przed rozpoczynającymi się w piątek mistrzostwami świata, które będą rozgrywane w Polsce i Słowenii.

Biało-czerwoni rozpoczną udział w MŚ piątkowym starciem z Bułgarią. W kolejnych meczach grupy C zagrają w katowickim Spodku z Meksykiem i USA.

Polacy kilka dni wcześniej pokonali w Krakowie ekipę z Ameryki Południowej 3:0 podczas Memoriału Jerzego Huberta Wagnera. Selekcjonerem gości jest Marcelo Mendez, który w nowym sezonie ekstraklasy będzie prowadził wicemistrza Polski Jastrzębski Węgiel. Argentyńczycy w Lublanie zagrają z Iranem, Holandią i Egiptem.

Mecz był sprawdzianem dla zawodników, organizatorów, kibiców i dziennikarzy. Atmosfera na trybunach była „mistrzowska”, z głośnym dopingiem i „meksykańską falą”.

Gospodarze tylko na początku pierwszego seta musieli odrabiać straty, po błędzie Argentyńczyków wyszli na prowadzenie 6:5 i już go nie oddali, mimo dwóch „czasów” wziętych przez trenera rywali. Kilka błędów popełnionych przez zespół Grbica w drugiej partii nie przeszkodziło w wygraniu jej do 17. Przed trzecim setem szkoleniowiec gości ekspresyjnie tłumaczył swoim zawodnikom, jak powinni zagrać. I ta odsłona przyniosła bardzo wyrównaną grę. Argentyńczycy „popracowali” przy siatce, poprawili grę obronną i w efekcie było 19:19. Końcówkę rozstrzygnęli na swoją korzyść biało-czerwoni. W dodatkowej, czwartej partii, nie było żadnego „odpuszczania” przez obie drużyny. Po dwóch „asach” Łukasza Kaczmarka Polacy prowadzili 7:4, goście z nawiązką odrobili straty (12:13), co rozgrzało jeszcze bardziej publiczność. Ponownie ostatnie słowo – nie bez problemów – należało do gospodarzy, którzy wygrali 25:21.