Strona głównaSport1. liga piłkarska - popis Górnika, niespodzianka w Kluczborku

1. liga piłkarska – popis Górnika, niespodzianka w Kluczborku

-

Chojniczanka jest najlepszym zespołem na półmetku 1. ligi fot.Facebook

Piłkarze Górnika Zabrze pokonali Wisłę Puławy 4:0, a ostatni w tabeli MKS Kluczbork zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1 w niedzielnych meczach 17. kolejki 1. ligi. Od soboty wiadomo, że najlepsza na półmetku rozgrywek jest Chojniczanka Chojnice.

W niedzielę na boiskach pierwszej ligi zaprezentowali się obaj spadkowicze z ekstraklasy. Górnik nie miał problemów u siebie z Wisłą, a gole dla 14-krotnych mistrzów Polski strzelili kolejno: Szymon Matuszek, Czech David Ladecky, Łukasz Wolsztyński oraz Hiszpan Igor Angulo. Górnik w tabeli jest szósty (24 pkt), a Wisła piętnasta (18 pkt).

Wciąż powodów do radości nie mają fani Podbeskidzia. „Górale”, prowadzeni od miesiąca przez Słowaka Jana Kociana, zaledwie zremisowali w Kluczborku 1:1. Od 72. minuty przegrywali po golu Rafała Niziołka, dziewięć minut później wyrównał Tomasz Podgórski.

Piłkarze ostatniego w tabeli MKS (11 pkt) przegrali wcześniej trzy kolejne mecze, nie zdobywając w nich ani jednej bramki. Z kolei dla dziesiątego Podbeskidzia (22) to czwarty remis z rzędu i szósty w ostatnich ośmiu meczach.

Od soboty liderem jest Chojniczanka. Drużyna z Chojnic, pierwszy raz pod wodzą pochodzącego z Brazylii Hermesa Soaresa (zastąpił Macieja Bartoszka, który odszedł do Korony Kielce), pokonała w Głogowie Chrobrego 3:1. Goście skorzystali z wyjazdowej porażki dotychczasowego lidera GKS Katowice z Druteksem Bytovią 0:1 i zostali mistrzami półmetka.

To dziesiąty z rzędu ligowy mecz Chojniczanki bez porażki (czwarta kolejna wygrana). Ekipa z Chojnic ma 34 punkty, a GKS pozostał z dorobkiem 32.

Trzy spotkania tej kolejki – m.in. trzeciego w tabeli Zagłębia Sosnowiec na wyjeździe z GKS Tychy – zostały przełożone na później; zostaną rozegrane 23 i 30 listopada.

W tym miesiącu odbędą się również jeszcze dwie kolejki awansem z rundy wiosennej.

1. Chojniczanka Chojnice       17  32-21  34
2. GKS Katowice                17  19- 9  32
3. Zagłębie Sosnowiec          16  30-21  29
4. Sandecja Nowy Sącz          17  19-13  27
5. Miedź Legnica               17  21-12  24
6. Górnik Zabrze               17  24-18  24
7. Drutex Bytovia Bytów        17  23-22  24
8. Wigry Suwałki               17  24-23  23