REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedCatherine Zeta-Jones cierpi na depresję maniakalną

Catherine Zeta-Jones cierpi na depresję maniakalną

-

Catherine Zeta-Jones, aktorka, a prywatnie żona Michaela Douglasa, trafiła do kliniki psychiatrycznej. Brytyjka cierpi na jedną z najczęstszych i najpoważniejszych tego typu dolegliwości – dwubiegunową psychozę afektywną. Media twierdzą, że jej choroba może mieć związek z niedawno zwalczonym rakiem męża.  

Wszystko wskazywało na to, że Douglas wraz z żoną Catherine Zeta-Jones i dwójką wspólnych dzieci będzie mógł wrócić do normalności. W czwartek jednak świat obiegła zaskakująca wiadomość o tym, że Catherine walczy z psychozą afektywną i przebywa obecnie pod opieką specjalistów.Michael Douglas o tym, że cierpi na raka krtani dowiedział się latem 2010 roku. Zdiagnozowano czwarty stopień choroby, dlatego aktor przeszedł w trybie natychmiastowym chemioterapię i serię naświetlań. Na szczęście po kilku miesiącach trudnej i upublicznionej przez media walki z chorobą, Douglas potwierdził w styczniu 2011 roku, że terapia poskutkowała i komórki rakowe zostały usunięte.

REKLAMA

W ramach terapii 41-letnia gwiazda spędziła 5 dni w szpitalu specjalistycznym Silver Hill w New Canaan, w stanie Connecticut.

Postronni obserwatorzy uważają, że w dużej mierze za załamanie nerwowe Catherine należy obarczyć odpowiedzialnością chorobę jej męża. W ciągu minionego roku aktorka kilkakrotnie dała publicznie dowód temu, że nie radzi sobie ze stresem. Raz miało to miejsce przed 13 tysięczną publicznością w rodzinnej Walii. Zeta-Jones załamała się.

Są jednak też tacy, którzy uważają, że Catherine Zeta-Jones boryka się z depresją maniakalną od kilku lat. W ubiegłym roku w jednym z wywiadów dla The Sunday Times, aktorka przyznała, że ma dość depresyjną osobowość i musi wkładać dużo wysiłku w to, aby myśleć pozytywnie, co nie zawsze jest dla niej łatwe.

Dwubiegunowa psychoza afektywna, zwana również depresją maniakalną, charakteryzuje się tym, że cierpiący na nią ludzie doświadczają bardzo dużych wahań nastrojów. W fazie depresji zazwyczaj tracą zainteresowanie dotychczasowymi zajęciami, hobby, pracą i otoczeniem. W fazie maniakalnej zaś, pacjentów rozsadza energia, są nadaktywni, pewni siebie, a niepohamowana radość z łatwością może przechodzić w intensywny wybuch gniewu.

AS

REKLAMA

2090906317 views

REKLAMA

2090906620 views

REKLAMA

2092703080 views

REKLAMA

2090906904 views

REKLAMA

2090907052 views

REKLAMA

2090907196 views