REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaMSZ: późnym wieczorem wyjazd lekarzy i psychologów do Tunezji

MSZ: późnym wieczorem wyjazd lekarzy i psychologów do Tunezji

-

fot.STR/EPA
fot.STR/EPA

Jeszcze w środę późnym wieczorem z Warszawy wyjedzie do Tunezji specjalny zespół m.in. lekarzy i psychologów, którzy mają pomagać ofiarom zamachu na muzeum Bardo w Tunisie – poinformował rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

„W ciągu kilku godzin z Warszawy wyjedzie specjalny zespół, który ma pomóc polskim obywatelom, którzy ucierpieli w zamachu (w Tunisie). W skład tego zespołu wejdzie czterech psychologów, dwóch lekarzy, pięciu pracowników służby konsularnej MSZ, jedna osoba z Centrum Operacyjnego MSZ dla zapewniania łączności, zabezpieczenia technicznego pracy tego zespołu” – powiedział Wojciechowski na środowym wieczornym briefingu prasowym.

REKLAMA

Doprecyzował, że wyjazd tego zespołu nastąpi w środę wieczorem transportem wojskowym. „W porozumieniu z innymi instytucjami intensywnie pracujemy nad jego organizacją” – zaznaczył Wojciechowski.

Jak podkreślił, zespół ma się zająć m.in. grupą około 20 osób, które już są bezpieczne, wyszły cało z zamachu. „Będziemy także udzielać pomocy psychologicznej tym osobom, bo zakładamy, że mogą być pod wpływem szoku, że na pewno te przeżycia, które miały dzisiaj miejsce w muzeum Bardo, mogły mieć duży wpływ na ich psychikę” – powiedział Wojciechowski. „Chcemy także pomóc rannym, ocenić ich stan zdrowia oraz to, czy rokują na powrót do kraju w najbliższych dniach” – dodał.

„W tej chwili mamy informację o 11 rannych polskich obywatelach. Wszystkie z tych osób przebywają w dwóch szpitalach. Trzy osoby przeszły operacje. Pozostałe osoby mają głównie rany postrzałowe, rany ortopedyczne, są w dobrym stanie. Jest im na bieżąco udzielana pomoc” – podkreślił Wojciechowski.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2093176800 views

REKLAMA

2093177084 views

REKLAMA

2094973533 views

REKLAMA

2093177334 views

REKLAMA

2093177472 views

REKLAMA

2093177614 views