REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaSukces na trudnym amerykańskim rynku bankowym

Sukces na trudnym amerykańskim rynku bankowym

-

(Artykuł sponsorowany)

W kompleksie handlowym przy 544 E. North Ave. w Glendale Heights na zachodnich przedmieściach chicagowskiej metropolii, niedaleko kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard otwarty został piąty oddział Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. W uroczystości wzięli udział członkowie Rady Dyrektorów oraz organów kontrolnych tej największej polskiej instytucji finansowej poza granicami kraju oraz wiodącej, w gronie etnicznych unii kredytowych na terenie Stanów Zjednoczonych.

REKLAMA

O znaczeniu nowego oddziału Unii mówiła podczas ceremonii otwarcia wiceprzewodnicząca Rady Dyrektorów Małgorzata Czajkowska. „Są takie chwile w życiu wspólnot lokalnych, które zapisują się na długie lata w pamięci i przechodzą do historii jako bardzo ważne. Jestem przekonana, że ta dzisiejsza uroczystość otwarcia nowego, piątego już oddziału w Chicago, a osiemnastego w dorobku całej Unii jest właśnie taką chwilą. Oddajemy oddział spełniający najwyższe standardy i wykonany w nowoczesnym stylu. Z satysfakcją przyjęliśmy opinie państwa, że wnętrze to bardzo się państwu podoba. Nam zależało na prostocie, funkcjonalności i przyjaznym klimacie, co chyba udało nam się tutaj stworzyć”.

Z okazji otwarcia gratulacje w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy nadesłał Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w kancelarii głowy państwa. Na ręce dyrektora wykonawczego Unii Bogdana Chmielewskiego przekazał je konsul generalny Piotr Janicki. „Otwarcie nowej filii w Glendale Heights świadczy o rozwoju waszej instytucji i jest doskonałym przykładem sukcesu w biznesie na trudnym amerykańskim rynku bankowym. Cieszę się, że nowo otwarty oddział ułatwi dostęp do usług finansowych świadczonych przez polonijną placówkę wielu naszym rodakom mieszkającym w stanie Illinois” – napisał w liście gratulacyjnym minister Adam Kwiatkowski.

Konsul generalny podzielił się również własną refleksją o firmie, z którą osobiście jest związany od ośmiu lat, gdy jeszcze pracował wśród nowojorskiej Polonii. Przy okazji konsul zaprosił obecnych do udziału w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą, które odbędzie się 19 maja w Millenium Park. Zaapelował również o prace nad utrwalaniem bliskich relacji z krajem nad Wisłą. „Jako konsul dbam o to, żeby państwo pogłębiali swoją więź z ojczyzną. Jak już macie ten polski paszport, to chciałbym żebyście działali w jakieś organizacji polonijnej. Jak już działacie w organizacji polonijnej, to może byście się zaangażowali w życie polskiej parafii i jeszcze bardziej pogłębiali swoje związki z Polską”.

W imieniu kontroler stanowej Susany Mendozy list gratulacyjny wręczyła gospodarzom dyrektor Bola Delano. Wyrazy uznania władzom Unii złożył Michael Fryzler, były członek prezydenckiej rady nadzorującej unie kredytowe w Stanach Zjednoczonych. Do życzeń i gratulacji dołączyli gospodarze miasteczka Glendale Heights. Burmistrz Linda Jackson przekazała na ręce dyrektora Chmielewskiego symbolicznego dolara, życząc jego wielokrotnego rozmnożenia. Ceremonię otwarcia dopełnił proboszcz parafii pw. Miłosierdzia w Lombard ks. Mirosław Stępień, który poświęcił nową placówkę i zaprosił uczestników do wspólnej modlitwy w intencji pracowników oraz obecnych i przyszłych klientów. Proboszcz wyraził radość, że bardzo licznie zamieszkujący tę okolicę Polacy obok polskiej świątyni i delikatesów będą mieli na miejscu bank.
P-SFUK działa w Stanach Zjednoczonych od 42 lat odnosząc liczne sukcesy finansowe i społeczne. Posiada 18 oddziałów na terenie trzech stanów. Firma posiada blisko 2 miliardy aktywów i ponad 93 tysiące rodzin członkowskich. Osób, które korzystają z usług Unii jest ponad 130 tysięcy. Ważną rolę w członkowskiej rodzinie Unii odgrywają polonijni mieszkańcy aglomeracji chicagowskiej, którzy już od ośmiu lat mają okazję korzystać z usług finansowych oferowanych przez P-SFUK.

„Obecne cztery oddziały w Chicago funkcjonują bardzo dobrze. Mamy już ponad 20 tysięcy członków. Co ważne, mamy 160 milionów powierzonych nam depozytów, a co jeszcze ważniejsze, 220 milionów dolarów udzielonych pożyczek” – powiedział dyrektor Bogdan Chmielewski, zwracając uwagę, że Unia jest własnością wszystkich jej członków i dlatego spora kwota z zysku firmy wraca do środowiska członkowskiego w różnorakiej formie. Sztandarowym programem pomocowym jest fundusz stypendialny dla polonijnej młodzieży, z którego do tej pory w ciągu kilkunastu lat jego obowiązywania skorzystało blisko cztery tysiące młodych ludzi.

Rocznie na ten cel przeznaczana jest kwota około 400 tysięcy dolarów. Unia hojnie wspiera szkoły sobotnie, parafie, różne imprezy kulturalne, konkursy i media polonijne. Przede wszystkim jednak oferuje wiele korzystnych usług finansowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom członków udostępnia wiele programów promocyjnych. O tych najnowszych mówił menadżer firmy na terenie Midwestu Robert Radkowski. Należy do niej możliwość zagwarantowania trzech procent zysku na lokatach pięcioletnich. Osoby, które założą konto dla dzieci, otrzymują od firmy dodatkowe 50 dolarów. Obowiązują bardzo atrakcyjne programy pożyczkowe na zakup nieruchomości, pożyczki na samochody oraz konsumenckie.

Uroczystość zakończyło symboliczne przecięcie wstęgi przez gości honorowych. W tym gronie obecna była również Irena Lichnerowicz-Augustyn, dyrektor Protokołu Dyplomatycznego z Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz zastępca konsula generalnego, konsul Małgorzata Bąk-Guzik. Hymny narodowe Polski i Stanów Zjednoczonych podczas otwarcia oraz oprawę muzyczną całej imprezy zapewnił rodzinny duet sióstr Szafrańskich. Gospodarzem uroczystości był dyrektor wykonawczy P-SFUK Bogdan Chmielewski. Obok wspomnianej na początku wiceprzewodniczącej Rady Dyrektorów Małgorzaty Czajkowskiej firmę reprezentowali: skarbnik Ryszard Bak, sekretarz Iwona Podolak oraz dyrektorzy: Bożena Kajewska-Pielarz, Elżbieta Baumgartner i Leszek Wojtkowski.

Obecny był przewodniczący Komisji Nadzoru Artur Dołęga, sekretarz Ewa Chmielewska, członek komisji Leon Fuks, Małgorzata Greczek, senior Real Estate Manager oraz szefowe chicagowskich oddziałów Unii: Anna Mścisz, Jolanta Wiśnicki i Katarzyna Kwaterkiewicz. Program prowadzony przez Pawła Burdzego odpowiedzialnego za wizerunek firmy zakończyło losowanie wśród uczestników uroczystości koszy z upominkami oraz poczęstunek.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

  • DSC_2623
  • DSC_2674
  • DSC_2830
  • DSC_2850
  • DSC_2872
  • DSC_2884
  • DSC_2957

REKLAMA

2090985418 views

REKLAMA

2090985720 views

REKLAMA

2092782181 views

REKLAMA

2090986004 views

REKLAMA

2090986152 views

REKLAMA

2090986298 views