REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Królewski Kraków z wizytą w Chicago i w redakcji naszej gazety

Królewski Kraków z wizytą w Chicago i w redakcji naszej gazety

-

Kraków jest wyjątkowy pod wieloma względami – to wspaniałe, historyczne miasto z bogatym zapleczem kulturalnym, znany ośrodek akademicki, a w ostatnim czasie – ważny ośrodek ekonomiczny i gospodarczy – opowiadała delegacja Małopolski na spotkaniu z dyrektorem generalnym ,,Dziennika Związkowego” Łukaszem Dudką podczas wizyty w siedzibie naszej gazety w Chicago.

Przedstawiciele Małopolskiej Organizacji Turystycznej we współpracy z Lotniskiem Kraków-Balice, Uniwersytetem Ekonomicznym oraz małopolskim samorządem reprezentowali Kraków na targach Chicago Travel and Adventure Show w Rosemont. – Kraków to miasto niezwykłe, pod każdym względem atrakcyjne. Dlatego samo miasto przyciąga inwestorów z zagranicy, również ze Stanów Zjednoczonych, a my – jako lotnisko – wszystkie pozytywne zmiany w mieście wspieramy, obsługując jego komunikację – mówi Radosław Włoszek, prezes Międzynarodowego Lotniska im. św. Jana Pawła II w Krakowie. – Przejęliśmy również, jako miasto, 44 proc. wzrostu ruchu turystycznego
z zagranicy, co świadczy znakomicie o komunikacyjnej sile naszego lotniska i niezmiennym potencjale turystycznym miasta – dodaje Grzegorz Biedroń, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej w Krakowie i radny sejmiku Województwa Małopolskiego.

REKLAMA

2147483647 clicks

Turyści odwiedzający miasto są urzeczeni jego klimatem, zabytkami, jakością usług turystycznych.
W 2019 Kraków był również Europejską Stolicą Kulinarną, turyści mogli więc posmakować kuchni na najwyższym poziomie – również w tej dziedzinie Kraków ma bogate tradycje.

Niewątpliwą zaletą miasta jest również jego najbliższe sąsiedztwo: Śląsk, Podkarpacie i Podhale. Wszystkie te miejsca to rodzinne strony wielu mieszkańców Chicago, nie dziwi się fakt, że American Airlines zdecydowały o uruchomieniu bezpośredniego połączenia nie do Warszawy, a właśnie do Krakowa.

Intensywny ruch turystyczny jest monitorowany. – Najliczniej odwiedzanym w okolicach Krakowa miejscem pozostają obóz Auschwitz-Birkenau, Kopalnia Soli w Wieliczce i Tatrzański Park Narodowy – mówi Grzegorz Biedroń. Miasto i region nie stoją jednak wyłącznie turystyką. – Kraków jest miastem historycznym, ale młodym – aż 20 proc. mieszkańców miasta to studenci, którzy – świetnie wykształceni – zasilą kadry wielu firm, korporacji i organizacji, bo po studiach w Krakowie wielu absolwentów po prostu zostaje w naszym mieście – tłumaczy Piotr Buła dyrektor Krakowskiej szkoły biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ale to nie wszystko. – Centrum Usług Biznesowych z Krakowa znajduje się w pierwszej dziesiątce tego typu ośrodków na świecie – dodaje Piot Buła. – Jest to prawdziwy powód do dumy i magnez dla światowego biznesu.

Przy okazji targów w Rosemont, małopolska delegacja zaplanowała spotkania z przedstawicielami stowarzyszeń polskich i amerykańskich, a także organizacji turystycznych, w czasie których prezentowała Kraków i region Małopolski jako cel turystyczny, biznesowy i transferowy. Odwiedziła również naszą gazetę i spotkała się z jej dyrektorem generalnym Łukaszem Dudką.

Katarzyna Korza
k.korza@zwiazkowy.com

REKLAMA

2131822811 views

REKLAMA

REKLAMA

2131822826 views

REKLAMA

REKLAMA

2133619146 views

REKLAMA

2131822836 views

REKLAMA

2131822839 views

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

Patrycja Szot

REKLAMA

2131822843 views