0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaUdany kiermasz książki

Udany kiermasz książki

-

Bezgotówkowy Kiermasz Książki to nowa, po dyskusyjnym Klubie Książki, inicjatywa Art Gallery Kafe i Biblioteki Publicznej w Wood Dale.

 Kiermasz, który odbył się w ostatnią niedzielę, choć zapowiedziany przez nas w ostatniej chwili, okazał się kolejnym hitem tych dwóch współpracujących ze sobą placówek.

REKLAMA

Na przygotowanych przed kawiarnią stołach znalazły się liczne książki i czasopisma, głównie polskojęzyczne, ale i amerykańskie, darowane przez bibliotekę, a także przywiezione przez osoby zainteresowane wymianą.

Każdy mógł przynieść ze swojej domowej biblioteczki książki, do których już nie wraca, a zabrać ze sobą takie, które chciałby przeczytać i mieć.

Już pierwszy czterogodzinny kiermasz przyciągnął kilkadziesiąt osób. Na półki w ich domach trafiło ponad dwieście pozycji, w tym beletrystyka – klasyczna i współczesna, poezja, eseje i książki historyczne. Głównie dla dorosłych, ale i dla dzieci.

Jednym z bardzo zadowolonych uczestników kiermaszu był Tadeusz Kryński, kierowca ciężarówki i zamiłowany czytelnik, który zabrał do domu w Elmwood Parku pudło książek, a na dodatek – kupiony na miejscu weekendowy egzemplarz Dziennika Związkowego.

Wobec powodzenia tego pięknego przedsięwzięcia organizatorzy – Anna i Wiecho Gogaczowie oraz Joanna Klos, wicedyrektor biblioteki w Wood Dale – ustalili datę następnego spotkania książek z czytelnikami.

Możemy więc już poinformować zainteresowanych, że kolejny Bezgotówkowy Kiermasz Książki odbędzie się w niedzielę 15 września w godzinach od 13:00 do 17:00.

Nie ma obowiązku przynoszenia własnych książek; można przyjść z pustymi rękami. Wiemy jednak z własnego doświadczenia i z relacji uczestników niedzielnej imprezy, że dobrze jest zrobić sobie na półce trochę miejsca na nowe, ciekawe i zdobyte bez  pieniędzy lektury.

Tekst i zdjęcia:

Krystyna Cygielska

k.cygielska@zwiazkowy.com

REKLAMA

2121779337 views

REKLAMA

REKLAMA

2121779357 views

REKLAMA

REKLAMA

2123575677 views

REKLAMA

2121779368 views

REKLAMA

2121779377 views

REKLAMA

2121779381 views