Strona głównaDziennik SportowyWydarzenia sportowe w skrócie

Wydarzenia sportowe w skrócie

-

Australijka Leisel Jones podczas pływackich mistrzostw swojego kraju w Melbourne wynikiem 2.20,54 ustanowiła rekord świata na dystansie 200 m stylem klasycznym.

Reprezentanci Norwegii Astrid Jacobsen i Petter Northug zwyciężyli w biegach odpowiednio na 5 i 10 km techniką klasyczną w mistrzostwach świata juniorów w narciarstwie klasycznym w słoweńskiej miejscowości Kranj.

Mistrz świata Tom Boonen z grupy Quick Step wygrał w środę trzeci etap wyścigu kolarskiego Dookoła Kataru. Belg był najlepszy także na dwóch poprzednich etapach i jest liderem klasyfikacji generalnej.

Piłkarze Danii pokonali Koreę Południową 3:1 (1:1) w finale turnieju o Puchar Carlsberga, który zakończył się w Hongkongu. W meczu o trzecie miejsce Chorwacja wygrała z gospodarzami 4:0 (2:0).

Rozstawiony z nr 3. Belg Xavier Malisse awansował do drugiej rundy turnieju tenisistów w Delray Beach na Florydzie (pula nagród 380 tys. dolarów), pokonując reprezentanta Armenii Sargisa Sargsiana 6:2, 6:2.

Rozstawiony z nr 2. Chilijczyk Fernando Gonzales awansował do 2. rundy turnieju tenisistów w chilijskiej miejscowości Vina del Mar (suma nagród 380 tys. dolarów), pokonując w ostatnim wtorkowym meczu Greka Vasilisa Mazarakisa 6:1, 6:2.

Rozstawiona z numerem 2 Rosjanka Jelena Dementiewa pokonała Słowenkę Katarinę Srebotnik 2:6, 6:1, 7:5 w drugiej rundzie turnieju tenisistek w Tokio (suma nagród 1,11 mln euro).

Holendrzy Robert Slippens i Danny Stam wygrali 95. edycję kolarskiej sześciodniówki w Berlinie. Drugie miejsce zajął team szwajcarsko-holenderski Franco Marvulli i Marco Villa, a trzecie reprezentanci gospodarzy Guido Fulst i Leif Lampater.

Polska przegrała z Francją 21:31 (9:18) w meczu drugiej rundy rozgrywek grupowych turnieju finałowego mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, które odbywają się w Szwajcarii.

Organizatorzy piłkarskich mistrzostw świata w Niemczech przygotowali 140 tysięcy dodatkowych biletów na mecze finałowego turnieju. łączna pula biletów wyniesie 3,07 miliona wejściówek.

Siedem miast złożyło w siedzibie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Lozannie dokumenty wymagane od kandydatów do zorganizowania zimowych igrzysk olimpijskich w 2014 roku. Do wyścigu o zimową olimpiadę przystąpiły Ałmaty (Kazachstan), Borżomi (Gruzja), Jaca (Hiszpania), Pyeongchang (Korea Południowa), Salzburg (Austria), Soczi (Rosja) i Sofia (Bułgaria).

Centrum nadawcze we włoskiej miejscowości Sestriere zostało ewakuowane, po tym jak zawalił się fragment podłogi. W budynku znajduje się sztab mediów dla konkurencji alpejskich podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Turynie.

Robert Kubica, trzeci kierowca zespołu Formuły 1 Sauber-BMW, pokonał w środę 65 razy tor w Walencji. Uzyskał 15., najsłabszy wynik spośród zawodników biorących udział w testach.