Strona głównaDziennik SportowyWydarzenia sportowe w skrócie

Wydarzenia sportowe w skrócie

-

Reprezentacja Argentyny jest trzecim zespołem, który zapewnił sobie miejsce w ćwierćfinałach 42. turnieju Copa America, piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej. W swoim drugim meczu w grupie C Argentyńczycy pokonali 4:2 (3:1) Kolumbię.

Piłkarze Konga zremisowali z Austrią 1:1 w drugim meczu grupy A rozgrywanych w Kanadzie mistrzostw świata drużyn do lat 20. W niedzielę Chile wygrało z Kanadą 3:0 i prowadzi w tabeli tej grupy.

Treer Marco Bonitta ogłosił skład reprezentacji Polski siatkarek na cykl turniejów Grand Prix. W czternastoosobowym zespole jest osiem zawodniczek, które w 2003 i 2005 roku zdobyły złote medale mistrzostw Europy.

Czołowy argentyński piłkarz, Hernan Crespo może nie wrócić do gry w turnieju o Copa America. Crespo jest kontuzjowany i – jak przypuszcza – tylko cud może sprawić, że zagra jeszcze w turnieju.

Organizacja „Przeciw Olimpiadzie-2014 w Soczi” nie była w stanie przeprowadzić do końca na placu Majakowskiego w Moskwie teatralizowanej akcji protestacyjnej pod hasłem „Soczi wygrało, ludzie przegrali”. Jej uczestnicy zostali rozpędzeni przez milicję.

Powołana została komisja przetargowa, która wybierze generalnego wykonawcę robót budowlanych stadionu Legii Warszawa przy ulicy Łazienkowskiej – poinformował w wydanym komunikacie p.o. dyrektora Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Janusz Kopaniak.

Ubiegłoroczna półfinalistka, Urszula Radwańska awansowała do drugiej rundy rywalizacji juniorek w wielkoszlemowym turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie. Polska tenisistka pokonała we wtorek 6:1, 6:1 Belgijkę Tamaryn Hendler.

Jeden z najwybitniejszych zawodników w historii polskiej siatkówki, Stanisław Gościniak został trenerem reprezentacji Polski juniorów.

Siedmiu polskich bokserów wystąpi w mistrzostwach Europy juniorów, które w dniach 7-15 lipca odbędą się w serbskim mieście Sombor. W kadrze trenerów Marka Okroskowicza i Zbigniewa Kicki znaleźli się: Rajnhold Bromboszcz (48 kg), Mateusz Mazik (51), Tomasz Mazur (57), Bartosz Grolewski (60), Łukasz Maciec (64), Norbert Dąbrowski (75) i Artur Szpilka (91).

Piłkarz reprezentacji Brazylii i włoskiego AC Milan, 25-letni Kaka nie będzie występował w Realu Madryt – potwierdziły władze triumfatora Ligi Mistrzów.

Numer startowy „1”, zwyczajowo należący się ubiegłorocznemu zwycięzcy, nie będzie przyznany w tegorocznym kolarskim Tour de France – poinformowało we wtorek stowarzyszenie ASO, organizator wyścigu.

Po dwóch wyścigach żeglarskich mistrzostw świata, które we wtorek rozpoczęły się w Cascais koło Lizbony, w klasie Star liderzy klasyfikacji Pucharu Świata Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajmują piąte miejsce ex aequo z brytyjską załogą Iain Percy i Andrew Simpson.

Szwajcarski syndykat Team Alinghi zdobył żeglarski Puchar Ameryki. W siódmym wyścigu finałowym 32. edycji regat o najstarsze trofeum sportowe na świecie, zespół ten pokonał Team New Zealand i wygrał całą rywalizację 5:2.

Łukasz Kubot, występujący w parze z Austriaczką Sybille Bammer, odpadł w drugiej rundzie gry mieszanej w wielkoszlemowym turnieju tenisowym na trawiastych kortach Wimbledonu (z pulą nagród 11,282 mln funtów).

Amelie Mauresmo nie obroni tytułu w wielkoszlemowym turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie (z pulą nagród 11,282 mln funtów). We wtorek francuska tenisistka, rozstawiona z numerem czwartym, przegrała w 1/8 finału 6:7 (6-8), 6:4, 1:6 z Czeszką Nicole Vaidisovą (nr 14.).

Francuska szpadzistka Laura Flessel-Colovic i włoski florecista Andrea Baldini zdobyli złote medale w drugim dniu szermierczych mistrzostw Europy w Gandawie. Z Polaków najlepiej spisali się floreciści Sławomir Mocek i Radosław Glonek, którzy zajęli, odpowiednio, dziewiąte i dziesiąte miejsce.

Posłowie Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu podczas wtorkowego posiedzenia odrzucili poprawkę do projektu ustawy o zmianie ustawy o sporcie kwalifikowanym zgłoszoną podczas drugiego czytania przed Klub Parlamentarny SLD dotyczącą powoływania członków Trybunału Arbitrażowego przy Polskim Komitecie Olimpijskim.

Reprezentacja Polski koszykarek do lat 18 pokonała Turcję 59:50 w pierwszym meczu drugiej fazy mistrzostw Europy rozgrywanych w serbskim Nowym Sadzie. W środę drugim rywalem Polek w grupie F będzie Ukraina.

Napastnik Atletico Madryt i piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii Fernando Torres przeszedł we wtorek testy medyczne w Liverpoolu i w środę podpisze z angielskim klubem kontrakt. Jak podają brytyjskie media Torres zwiąże się z Liverpoolem na sześć lat.

Zespół Formuły 1 McLaren-Mercedes zawiesił jednego z szefów swojej ekipy technicznej. Osoba, której nazwisko nie zostało podane, podejrzana jest o szpiegostwo w postaci otrzymywania informacji od teamu Ferrari.

Grupa zachodniopomorskich biznesmenów i przedstawiciele Antoniego Ptaka zerwali rozmowy, które miały doprowadzić do przejęcia sekcji piłkarskiej z prawem do gry w 2. lidze.