Wydarzenia sportowe

-

Trener Henryk Kasperczak nie poprowadził w środę treningu piłkarzy Wisły Kraków. Mistrzowie Polski mieli zajęcia z Tomaszem Kulawikiem i Kazimierzem Moskalem. Prawnicy Wisły i Kasperczaka nadal negocjują warunki powrotu do klubu trenera.

Josef Csaplar będzie prowadził piłkarzy Wisły Płock. Dotychczasowy szkoleniowiec Panioniosu, zastąpi zwolnionego w środę trenera Mirosława Jabłońskiego.

Piłkarz Wisły Kraków, Nikola M. stanie przed krakowskim sądem. W środę prokuratura skierowała do Sądu Kraków-śródmieście II Wydziału Karnego akt oskarżenia, w którym zarzuca mu m.in. pobicie i naruszenie nietykalności osobistej trzech osób.

Były reprezentant Finlandii Jari Mantila, który w ostatnich latach współpracował ze zdobywcą Pucharu świata w skokach Janne Ahonenem, przez najbliższe trzy lata będzie serwisantem sprzętu kadry skoczków Rosji, której trenerem jest Niemiec Wolfgang Steiert.

W wieku 86 lat, po długiej chorobie, zmarł trener piłkarskich wicemistrzów świata z 1970 roku, Włoch Ferruccio Valcareggi – poinformowała w środę Włoska Federacja Piłkarska.

Kolarz z Iranu – Ahad Kazemisarai wygrał czwarty etap wyścigu Dookoła Tajwanu i został liderem imprezy. Czwarte miejsce na mecie etapu, kończącego się podjazdem na wysokość 3200 m npm, zajął Dawid Krupa z grupy Paged Scout.

Pięciu reprezentantów Polski weźmie udział w mistrzostwach świata w boksie, które odbędą się od 12 do 20 listopada w chińskim Mianyang. Dodatkowo powołany został Artur Zwarycz (75 kg).

Mistrz świata Chińczyk Wang Ligin jest nadal liderem rankingu ITTF tenisistów stołowych. Drugie miejsce zajmuje zdobywca Pucharu świata Niemiec Timo Boll. Na trzeciej pozycji plasuje się inny reprezentant Chin Ma Lin, który przegrał z Liqinem w finale tegorocznych Mś w Szanghaju.

Drużyna Macieja Lampego – New Orleans/Oklahoma Hornets pokonała w Oklahoma City Sacramento Kings 93:67 na inaugurację rozgrywek ligi NBA. W zespole gospodarzy nie zagrał polski koszykarz.

W środę Europejska Unia Piłkarska (UEFA) ogłosiła raport oceniający aktualny stan przygotowań pięciu kandydatów do organizacji finałów piłkarskich mistrzostw Europy w 2012. W najbliższy wtorek członkowie Komitetu Wykonawczego tej organizacji podejmą decyzję, które trzy oferty przejdą do drugiej fazy selekcji.

BOT Skra Bełchatów pokonała na wyjeździe zespół Lewskiego Siconco Sofia 3:1 (23:25, 25:23, 25:17, 25:23) w meczu trzeciej kolejki grupy D siatkarskiej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywkach LM. W pierwszym meczu pokonali Lokomotiw Biełgorod 3:1.

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały mistrza Słowacji zespół K Cero Koszyce 88:71 (25:17, 22:15, 24:15, 17:24) w wyjazdowym meczu 2. kolejki Euroligi.

W 2. kolejce fazy grupowej Pucharu Top Teams siatkarze PZU AZS Olsztyn wygrali ze słoweńskim Autocommerce Bled 3:0 (25:15, 25:18, 25:17).

34-letnia Dorota Gruca (Agros Zamość), najlepsza w ostatnich latach polska zawodniczka na długich dystansach, uplasowała się na siódmej pozycji w 3. biegu ulicznym na 10 km w meksykańskiej miejscowości Torreon.

Piąty etap kolarskiego wyścigu Dookoła Tajwanu (Hualien – Taitung, 200 km) wygrał Szwajcar Tobias Erler z grupy Merida, dla którego był to już trzeci triumf etapowy. Liderem pozostał zwycięzca czwartego etapu, Ahad Kazemisarai z Iranu. Czwarte miejsce w klasyfikacji zajmuje Dawid Krupa (Paged Scout).

Marta Wątor (MOSiR Sosnowiec) zdobyła srebrny medal w turnieju indywidualnym szablistek podczas szermierczych młodzieżowych (do lat 20) mistrzostw Europy w węgierskiej miejscowości Tapolca. W finale Polka przegrała z Rosjanką Jekateriną Diaczenko 6:15.