Strona głównaDziennik SportowyTragiczna śmierć kanadyjskiej lekkoatletki

Tragiczna śmierć kanadyjskiej lekkoatletki

-

Uczestniczka biegu na 5000 m w igrzyskach olimpijskich w Atenach, 25-letnia kanadyjska lekkoatletka Emilie Mondor zginęła w wypadku samochodowym w prowincji Ontario.

Policja nie podała szczegółów zdarzenia. Kanadyjska prasa napisała, że samochód prowadzony przez Mondor koziołkował i uderzył w drzewo. Zawodniczka zmarła w wyniku poważnych obrażeń klatki piersiowej.

Prawdopodobnie przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Media poinformowały, iż Mondor (startowała w mityngach Złotej Ligi) nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Mondor była pierwszą kanadyjską biegaczką, która pokonała 5000 m poniżej 15 minut. Na mistrzostwach świata w Paryżu w 2003 roku zajęła 12. miejsce. Na olimpiadzie w Atenach uplasowała się na 17. pozycji.