REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoRowerzystka zabita przez ciężarówkę

Rowerzystka zabita przez ciężarówkę

-

fot.Tony Webster/Flickr
fot.Tony Webster/Flickr

W poniedziałek rano doszło do tragicznego wypadku w okolicy skrzyżowania ulic Damen i Addison. W młodą kobietę wjechała ciężarówka powodując śmierć rowerzystki.

Do wypadku doszło około 8 rano na oczach kilku pasażerów czekających na przystanku autobusowym. Kobieta jechała jednośladem w kierunku północnym po ulicy Damen, kiedy mijająca ją ciężarówka, także poruszająca się w tym kierunku, gwałtownie skręciła w prawo w ulicę Addison, potrącając kobietę.

REKLAMA

Rowerzystka zginęła na miejscu. Jej leżące obok roweru ciało prze kilka godzin pozostawało pod przykryciem w miejscu tragicznego wypadku, zanim wszystkie ślady nie zostały zabezpieczone przez policję. Nie podano tożsamości ofiary.

Skrzyżowanie ulic Damen i Addison należy do bardzo ruchliwych. Do wypadku doszło w pobliżu znaku ostrzegającego kierowców o obecności poruszających się wyznaczonym dla rowerzystów pasem.

Poniedziałkowy wypadek zwiększył tegoroczną liczbę śmiertelnych ofiar wśród rowerzystów do sześciu.

Zaledwie kilka dni temu Chicago zostało okrzyknięte przez magazyn „Bicycling” najbardziej przyjaznym dla rowerzystów amerykańskim miastem wyprzedzając pod tym względem Nowy Jork. (tz)

1 KOMENTARZ

  1. Tragiczna wiadomość. Wyrazy współczucia. Sama jestem rowerzystką i jestem przerażona sytuacją rowerzystów na tutejszych drogach. Jesteśmy „gatunkiem zagrożonym” I wciąż mało szanowanym. To straszne jak mało respektowane jest rower na drodze zwłaszcza że powinien być traktowany I promowany z szacunkiem jako zdrowy I ekologiczny środek transportu.

REKLAMA

2107138209 views

REKLAMA

REKLAMA

2107138441 views

REKLAMA

2108934832 views

REKLAMA

2107138582 views

REKLAMA

2107138681 views

REKLAMA

2107138789 views