REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoOskary za rozwój dzielnic. Współpraca społeczników z korporacjami

Oskary za rozwój dzielnic. Współpraca społeczników z korporacjami

-

W czwartek podczas uroczystości w hotelu Chicago Hilton & Towers wręczono grupom społecznym nagrody za udział w zagospodarowaniu dzielnic przy współpracy z korporacjami. Inicjatywa powstała w 1995 roku. Jej celem jest i było łączenie interesów firm z potrzebami mieszkańców.

Pilsen, dzielnica Chicago fot.Adam Jones, Ph. D./Wikipedia
Pilsen, dzielnica Chicago fot.Adam Jones, Ph. D./Wikipedia

Marilyn Katz, rzeczniczka Local Initiatives Support Corporation Chicago (lokalnej inicjatywy popierania korporacji) wiążącej inwestorów z grupami społecznymi, które zabiegają o rozwój lub zagospodarowanie swojej dzielnicy, zauważyła, że dobre pomysły zazwyczaj powstają na miejscu, bez udziału federalnych władz. Dodała, że pieniądze są najlepiej inwestowane dzięki współpracy korporacji z lokalnymi działaczami społecznymi, którzy potrafią im wskazać prawdziwe potrzeby danej dzielnicy.

REKLAMA

Specjalną uwagę zwrócono na pomysł Pilsen’s Resurrection Project (projekt odrodzenia dzielnicy Pilsen) z udziałem Wintrust Financial Corp. Kiedy kłopoty lokalnego banku groziły poważnymi trudnościami osobom, które zaciągnęły w nim pożyczki hipoteczne, społecznicy zwrócili się do Wintrust o pomoc. Korporacja kupiła bank, refinansowała pożyczki, a gdy to ze względu na sytuację finansową pożyczkobiorców okazało się niemożliwe, wykupiła, wyremontowała i sprzedała domy. Posunięcie to doprowadziło do stabilizacji Pilsen i sąsiedniej dzielnicy, dzięki czemu doszło do znacznej redukcji przestępczości.

Portal „DNAinfo Chicago” podaje, że wśród dziesięciu nagrodzonych „Oskarem za rozwój dzielnicy” znaleźli się m.in. działacze z Resurrection Project, University of Chicago i Lawrence Benito ze stanowej Koalicji na Rzecz Imigrantów i Uchodźców.

(eg)

REKLAMA

2097906030 views

REKLAMA

REKLAMA

2097906263 views

REKLAMA

REKLAMA

2099702654 views

REKLAMA

2097906404 views

REKLAMA

2097906505 views

REKLAMA

2097906615 views