REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nakaz pozostania w domach przedłużony do końca kwietnia

Nakaz pozostania w domach przedłużony do końca kwietnia

-

Gubernator Illinois J.B. Pritzker przedłużył nakaz pozostania w domach do 30 kwietnia. We wtorek liczba zachorowań na koronawirusa w naszym stanie wzrosła do blisko 6 tysięcy, a liczba zmarłych sięgnęła prawie stu.

Od poniedziałku do wtorku zdiagnozowano 937 nowych zachorowań na koronawirusa i 26 nowych przypadków śmiertelnych – poinformowano na codziennym popołudniowym briefingu prasowym gubernatora J.B. Pritzkera. To jeden z najwyższych przyrostów chorych i zmarłych na COVID-19 w ciągu jednej doby w Illinois.

REKLAMA

Łącznie liczba chorych we wtorek sięgnęła 5994, a liczba przypadków śmiertelnych choroby wzrosła do 99. Koronawirusa zdiagnozowano do wtorku w 54 spośród 102 powiatów Illinois. Codziennie dochodzą nowe powiaty.

Jak powiedział gubernator, decyzja o przedłużeniu nakazu pozostania w domach oparta jest na danych naukowych i analizach matematycznych. Według wszelkich prognoz szczyt zachorowań w Illinois ma nastąpić dopiero za parę tygodni.

Pritzker poruszył też problem zachorowań wśród populacji więźniów w Illinois, uważanej za jedną z najbardziej narażonych na COVID-19 z powodu braku możliwości dystansowania społecznego w zakładach karnych.

Gubernator zwrócił się również bezpośrednio do uczniów i studentów w naszym stanie. Solidaryzując się z nimi, prosił o wyrozumiałość, dostrzeganie pozytywów, a w razie potrzeby – szukanie pomocy.

Obecna na konferencji burmistrz Chicago Lori Lightfoot powiedziała, że w pełni popiera decyzję gubernatora o przedłużeniu nakazu pozostania w domach i przypomniała inicjatywy pomocowe oferowane przez miasto.

Od soboty 21 marca wieczorem w całym Illinois obowiązuje wydany przez gubernatora Illinois nakaz pozostania w domu. Wychodzić można tylko pod jasno określonymi warunkami, w tym po żywność, leki lub po uzyskanie opieki medycznej albo na krótki spacer. Pracować poza domem mogą tylko osoby, których zajęcia znajdują się na liście usług niezbędnych dla dobra społeczeństwa.

W samym Chicago dodatkowe rozporządzenie zabrania chorym lub zdradzającym symptomy koronawirusa wychodzenia z domu pod karą grzywny.

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot, apelując w zeszłym tygodniu do mieszkańców o pozostanie w domach, powiedziała, że w najbliższych tygodniach w samym Chicago ok. 40 tys. mieszkańców może wymagać hospitalizacji w związku z koronawirusem.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks