REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Lincoln Park Zoo rozdaje prezerwatywy

Lincoln Park Zoo rozdaje prezerwatywy

-

fot.Vytis1/Wikipedia

Przy okazji nowej wystawy dotyczącej pszczółek i motylków i w trosce o przeludnienie na świecie, chicagowskie Lincoln Park Zoo rozdaje odwiedzającym darmowe prezerwatywy z motywem zagrożonych gatunków zwierząt.

REKLAMA

Setki bezpłatnych prezerwatyw z motywem np. frynosomy rogatej, czy wędrownego motyla Danaus plexippus, rozdawane są w miejskim ogrodzie zoologicznym w celu podniesienia świadomości na temat wpływu wzrostu globalnej populacji na dziką przyrodę. Kolorowe opakowania prezerwatyw ilustrowane są zagrożonymi gatunkami zwierząt i wzbogacone dowcipnymi sloganami.

Inicjatywa jest związana z obchodzonym 11 lipca, ustanowionym przez ONZ Światowym Dniem Populacji i jest częścią programu Pillow Talk, obejmującego ogrody zoologiczne, muzea i centra przyrodnicze w całym kraju.

W ciągu ostatnich 50 lat populacja ludzkości podwoiła się, podczas gdy populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się o połowę.

Według ONZ globalna populacja osiągnie 9,8 miliardów do 2050 r. W maju liczba mieszkańców Stanów Zjednoczonych przekroczyła 325 milionów. USA jest trzecim najbardziej zaludnionym krajem na świecie.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks