REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Hale wystawowe McCormick Place z własnym hotelem

Hale wystawowe McCormick Place z własnym hotelem

-

Budowa hotelu przy McCormick Place kosztem blisko 422 mln dol. będzie częściowo finansowana przez Tax Increment Financing (TIF), czyli subsydiami pochodzącymi z przewidywanych na przyszłość podatków od okolicznych nieruchomości. Liczący 1200 pokoi hotel ma wyjść naprzeciw potrzebom gości odbywających się tu konwencji.

Centrum wystawiennicze McCormick Place fot.Ingvar-fed/Wikipedia
Centrum wystawiennicze McCormick Place fot.Ingvar-fed/Wikipedia

REKLAMA

Hotel stanie na południowej stronie Cermak Road, między Indiana a Michigan Avenue. W hotelowy kompleks zostanie włączony budynek The American Book Company, który mieści się na rogu Cermak Road i Calumet Avenue.

Biuro burmistrza Chicago, Rahma Emnuela, informuje, że fundusze z TIF  częściowo zwrócą koszty poniesione przez Metropolitan Pier and Exposition Authority (w skrócie MPEA lub McPier), korporację powołaną do życia przez stanowe zgromadzenie generalne, która jest właścicielem i zarządcą kilku nieruchomości w Chicago, w tym McCormick Place i Navy Pier.

Pozostałe 396 mln dol. będzie pochodzić z obligacji McPier. Korporacja ta szacuje roczne dochody hotelu na 66 mln dol., podczas gdy wpływy do kasy miasta z podatku hotelowego ocenia na 11 mld. dolarów rocznie.

Portal DNAInfo zwraca uwagę, że przy budowie hotelu znajdzie zatrudnienie 3700 pracowników, a po ukończeniu tego projektu 600 osób dostanie stałą pracę. Hotel z McCormick Place połączy most wzniesiony nad Indiana Avenue.

Daty rozpoczęcia budowy jeszcze nie ustalono.

(eg)

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks