Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 16 listopada 2024 01:00
Reklama KD Market

Drastyczne cięcia CTA

Chicago (Inf. wł.. CT, CST) - Rada nadzorcza przed siębiorstwa komunikacji miejskiej CTA (Chicago Transit Authority) zatwierdziła drastyczne redukcje w usługach pasażerskich, ponieważ przedsiębiorstwo nie otrzymało od Legislatury Illinois funduszy stanowych na zrównoważenie deficytu budżetowego wynoszącego 55 mln dolarów.

Podstawowa opłata za przejazd wzrośnie o 25 centów do 2 dolarów. Ulgowy bilet przysługujący emerytom, inwalidom i uczniom zdrożeje o 15 centów do 1 dolara.

Zmiany wejdą w życie 17 lipca, jeśli do tego czasu Legislatura stanowa nie przyzna CTA funduszy likwidujących deficyt budżetowy.
W rezultacie cięć w serwisie wielu pasażerów będzie musiało pokonywać duże odlegości do najbliższego przystanku, dłużej czekać na zatłoczonym przystanku autobusu albo kolejki, a gdy wreszcie przyjedzie środek lokomocji, będzie w nim bardzo ciasno.

Dotychczasowy serwis codzienny i sobotni zostanie zmniejszony do rozmiarów obecnego, niedzielnego.
Zatwierdzony 13 bm. budżet CTA - opiewający na 1 miliard dolarów - zawiera 36-procentową redukcję usług pasażerskich, w wyniku której czas czekania na przystankach wydłuży się o 68 procent. W ramach cięć zlikwidowane zostaną 54 trasy autobusowe oraz "trasa fioletowa" (Purple Line) kolejki CTA, łącząca śródmieście z Evanston.

Około 2 tys. pracowników CTA utraci zatrudnienie.
Carole Brown, przewodnicząca rady nadzorczej CTA wyraziła 13 bm. nadzieję, że Legislatura stanowa i administracja gubernatora Roda Blagojevicha zorganizują odpowiednie fundusze, które pozwolą utrzymać operacje agencji na odpowiednim poziomie.

Gubernator Rod Blagojevich uzależnia fundusze dla CTA od poparcia przez to przedsiębiorstwo proponowanej przez niego likwidacji podatkowych ulg biznesowych od oprogramowania komputerowego. Blagojevich nie zrezygnuje ze swojego stanowiska w tej kwestii, o czym informuje wydany przez niego 13 bm. komunikat prasowy.

Jak twierdzi Blagojevich, dzięki likwidacji ulg podatkowych od oprogramowania komputerowego do kasy stanu wpłynęłoby około 54 mln dol., które możnaby byłoby przeznaczyć na dofinansowanie przedsiębiorstwa CTA.
Już miesiąc temu Blagojevich miał pretensje do przedsiębiorstwa CTA, że nie poparło propozycji likwidacji ulg podatkowych, ani nie przyłączyło się do akcji lobbystycznej w Springfield na rzecz tej propozycji.

Prezes wykonawczy CTA Frank Kruesi jest wytrawnym, doświadczonym lobbystą, który doskonale potrafi poruszać się nie tylko wśród ustawodawców stanowych, ale również wśród ustawodawców federalnych w Waszyngtonie D.C. - stwierdził gub. Blagojevich. (ao
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama