Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 16 listopada 2024 16:38
Reklama KD Market

50-dolarowa ulga w opłatach za Internet. Ruszył rządowy program EBB

Miliony rodzin z niskimi dochodami będą mogły skorzystać z rządowego programu Emergency Broadband Benefit, którego celem jest pomoc w opłatach za dostęp do Internetu. Kwalifikujące się gospodarstwa domowe otrzymają ulgę w wysokości 50 dolarów na poczet miesięcznego rachunku za Internet. Na sfinansowanie pomocy przekazano 3,2 mld dol. z grudniowego 900-miliardowego pakietu stymulacyjnego na czas pandemii koronawirusa.

Zapisy do programu Emergency Broadband Benefit (EBB) ruszyły w środę 12 maja. Pomoc będzie udzielana do wyczerpania się funduszy. Oprócz 50-dolarowej ulgi w opłacie za dostęp do Internetu, kwalifikujące się gospodarstwa domowe mogą również otrzymać jednorazową zniżkę w wysokości do 100 dolarów na zakup laptopów, komputerów stacjonarnych lub tabletów od uczestniczących dostawców usług telekomunikacyjnych, jeśli wpłacą ratę w wysokości minimum 10 dolarów a mniej niż 50 dol.

Z programu Emergency Broadband Benefit będą mogły skorzystać:

  •  gospodarstwa domowe z dochodem na poziomie lub poniżej 135 proc. federalnego progu ubóstwa (Federal Poverty Guidelines),
  • osoby korzystające z rządowych programów pomocowych, w tym SNAP, Medicaid, Lifeline, Supplemental Security Income (SSI), Federal Public Housing Assistance (FPHA), Veterans Pension and Survivors BenefitFree,
  • rodziny uczniów korzystających z programu darmowych i zniżkowych posiłków (lunch, śniadanie) w roku szkolnym 2019-2020 lub 2020-2021,
  • gospodarstwa domowe, które otrzymały w bieżącym roku stypendia federalne Pell Grant,
  • osoby, które straciły pracę od 29 lutego 2020 r. lub doznały znaczącego spadku dochodów, których wysokość w 2020 r. była na poziomie lub poniżej 99 tys. dol.( w przypadku osób indywidualnie rozliczających się z podatków) i 198 tys. dol. (w przypadku małżeństw.

Więcej informacji dotyczących warunków kwalifikujących do programu EBB dostępnych jest na oficjalnej stronie https://getemergencybroadband.org/do-i-qualify/.

Zainteresowane programem EBB osoby będą musiały przedstawić dokumenty potwierdzające ich dochód, czy utratę dochodu oraz rozliczenia podatkowe. Wnioski do programu można składać na stronie https://getemergencybroadband.org/how-to-apply/.

Możesz uzyskać ulgę w opłacie za Internet, nawet jeśli zalegasz ze spłatą rachunków za telefon czy telewizję kablową. To ważne, ponieważ niektórzy zostali wykluczeni z tanich planów oferowanych przez dostawców usług internetowych z uwagi na zadłużenie.

Dziesiątki milionów osób są uprawnione do skorzystania z tej rządowej pomocy w ramach Emergency Broadband Benefit, chociaż Federalna Komisja Łączności (FCC), która zarządza programem, nie określiła dokładnej liczby.

Ponad 800 firm telekomunikacyjnych, w tym AT&T, Charter, Comcast, T-Mobile i Verizon, oferujących abonament telefoniczny i dostęp do Internetu, bierze udział w programie EBB.

100 mld dol. na dostęp do internetu dla wszystkich Amerykanów

Prezydent Joe Biden pod koniec marca ogłosił wyasygnowanie 100 mld dolarów na rozwój szerokopasmowego Internetu. Do 2029 roku przyrzekł przystępny dostęp do Internetu dla wszystkich Amerykanów. Biden zapowiedział wyłożyć 2 bln dolarów w ciągu następnych ośmiu lat na budowę nowej infrastruktury. Celem jest niesienie pomocy firmom i rodzinom bardziej niż kiedykolwiek uzależnionym obecnie od Internetu.

„Ostatni rok boleśnie dowiódł kosztów tych dysproporcji, szczególnie w przypadku uczniów, którzy mieli trudności z łączeniem się (z Internetem) podczas uczenia się online, co potęgowało straty w edukacji i izolację społeczną tych uczniów” – podkreśla Biały Dom.

FCC we wtorek zatwierdziła program o wartości 7,2 mld dol. dla szkół i bibliotek, aby ułatwić uczniom nauczanie zdalne. Departament Skarbu przekaże 10 mld dol. na poprawę łącz internetowych. Pieniądze na oba programy pochodzą z marcowego pakietu stymulacyjnego wartości 1,9 bln dol. Do stanów trafiły też kolejne setki miliardów na rozwój szerokopasmowego internetu.

Mariusz Misiewiczjest licencjonowanym agentem obrotu nieruchomościami z HomeSmart Connect w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje usługi na wysokim poziomie, które należą się klientom. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.Mariusz „Mario” MisiewiczHomeSmart Connecttel. (773) 412-0517e-mail: [email protected]

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama