Kto pyta nie błądzi, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o Medicare
- 03/24/2019 05:15 PM
Seria „kto pyta nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi. Cykl ten będzie się pojawiał co dwa tygodnie na łamach „Dziennika Związkowego”.
Pani Barbara:
Czy przechodząc na wcześniejszą emeryturę należy mi się również Medicare?
Robert Sobczak:
Pani Barbaro, pomimo że formalności związane z wcześniejszą emerytura i Medicare załatwia się w tym samym biurze Social Security Administration, to niestety okresy, w którym przysługują oba świadczenia są inne w obydwu przypadkach. Mimo, że wcześniejszą emeryturę możemy uzyskać już w wieku lat 62, to niestety świadczenia dotyczące Medicare w większości sytuacji otrzymamy wchodząc w 65 rok życia i wypełniając wszystkie pozostałe wymagania dotyczące otrzymania Medicare.
Pan Ryszard:
Wykupiłem plan Medicare Advantage, ale nie jestem z niego zadowolony. Czy jest jeszcze szansa by go zmienić?
Robert Sobczak:
W obecnym 2019 roku, CMS (Center for Medicare and Medicaid Services) reaktywowało tzw. Open Enrollment Period (OEP) trwający pomiędzy 1 stycznia a 31 marca 2019. W okresie tym osoby zapisane na plan typu Medicare Advantage mogą dokonać jednorazowej zmiany tego planu na inny plan typu Medicare Advantage lub wrócić do oryginalnego Medicare.
Pani Krystyna:
Mam jedną polisę na życie, czy mogę dokupić kolejną?
Robert Sobczak:
Nie ma żadnych przeciwwskazań, by posiadać dwie lub więcej polis na życie. Obie polisy wypłacą kwotę, na jaka będzie Pani ubezpieczona w momencie śmierci lub innych sytuacji uwzględnionych w polisie.
Pan Jakub:
Czy w oryginalnym Medicare są pokryte usługi dentystyczne?
Robert Sobczak:
Niestety, oryginalne Medicare czyli Part A i Part B samo w sobie nie pokrywa świadczeń dentystycznych.
Pani Ania:
W jaki sposób mogę uiścić opłatę za Part B Medicare jeśli nie pobieramy jeszcze emerytury?
Robert Sobczak:
Od momentu uaktywnienia części B do momentu otrzymania emerytury biuro Social Security będzie wysyłało rachunek na okres co najmniej 3 miesięcy z góry na adres posiadany przez nich w systemie. Po otrzymaniu rachunku opłaty możemy dokonać wystawiając czek lub wpisując numer karty kredytowej lub debetowej na odcinku zwrotnym i wysyłając go do Social Security.
Pani Grażyna:
Posiadam suplement F do oryginalnego Medicare i zastanawiam się, czy pokryje on również zabiegi akupunktury.
Robert Sobczak:
Niestety, akupunktura jest jednym z serwisów nie pokrywanych przez oryginalne Medicare. W związku z tym nie pokryje jej również suplement F ani żaden inny z suplementów do oryginalnego Medicare.
Pan Stanisław:
Zasłabłem w trakcie pobytu w u znajomych i musiałem skorzystać z wizyty w Emergency Room. Nie jestem pewien, czy ten szpital był w networku mojego planu Medicare Adventage. Zastanawiam się czy moja wizyta ER zostanie pokryta.
Robert Sobczak:
W planach typu Medicare Adventage wizyty w ER zazwyczaj pokrywane są bez względu na przynależność do networku. Proszę sprawdzić szczegóły dotyczące pana planu w dokumencie Summary of Benefits.
Pan Olgierd:
Czy zapisując się na plan typu Medicare Adventage tracę pokrycia jakiś świadczeń zdrowotnych w porównaniu do oryginalnego Medicare?
Robert Sobczak:
Plany typu Medicare Adventage z definicji muszą pokrywać co najmniej te same świadczenia zdrowotne co oryginalne Medicare, ale z uwagi na swą strukturę są czasami w stanie zaoferować dodatkowe świadczenia nie pokrywane przez oryginalne Medicare.
Robert Sobczak-Słomczewski, MBA
Studiował na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, University of Applied Science FHTW, Berlin oraz Keller Graduate School of Management, Chicago. Licencjonowany agent ubezpieczeniowy działający na terenie stanów: Illinois, Arizona, Florida, Indiana, Ohio, Pennsylvania, Michigan, Missouri, South Carolina, Texas, Virginia i Wisconsin. W pełni certyfikowany do pomocy również w sprawach ubezpieczeń Medicare.
Współpracuje z liderami rynku ubezpieczeń na zdrowie, życie i przyszłość. Współtwórca projektów Obamacare HotlineTM, Medicare po polsku, Zdrowie Życie Przyszłość.
Jego pasją są ludzie i świadczenie im wielopoziomowej pomocy. Wspiera lokalne fundacje charytatywne. Nie boi się konkurencji i obala mity dotyczące ubezpieczeń. Drażni go niesprawiedliwość i głupota. Cieszy się z sukcesów ludzi z pasją.
fot.123RF
Reklama