Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 25 września 2024 10:18
Reklama KD Market

Tony Zaskowski o rynku nieruchomości i profesji pośrednika



Według „Fiscal Policy Institute”, sektor pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, obok transportu, budownictwa, opieki zdrowotnej i motoryzacji, jest jedną z pięciu najbardziej popularnych branż przedsiębiorczości wśród emigrantów z Polski do USA. Sytuacja na rynku nieruchomości wpływa na amerykańską gospodarkę. O prognozach na nowy rok i profesji pośrednika obrotu nieruchomości rozmawiamy z Tonym Zaskowskim.

PACC: Jako agent z wieloletnim doświadczeniem znasz lokalny rynek obrotu nieruchomościami jak mało kto. Jaki według ciebie będzie on w 2016 roku w Chicago?

Tony Zaskowski, KW: Wszystko wskazuje na to, że rok 2016 będzie bardzo dobrym rokiem. Biorąc pod uwagę obecnie ograniczoną podaż, czyli ilość nieruchomości wystawionych na sprzedaż, najprawdopodobniej jeszcze przez około półtora roku będziemy mieli do czynienia z tak zwanym „seller's market”, czyli rynkiem, na którym warunki dyktować będą sprzedający. Wiele zależało będzie także od oprocentowania kredytów hipotecznych, które wciąż utrzymuje się na bardzo niskim poziomie oraz od rodzaju nieruchomości wystawianych na sprzedaż. Podejrzewam, że prawdopodobnie za 2 lata rynek przekształci się w tzw. „buyer's market". Chicagowski rynek nieruchomościowy pod względem aktywności powinien być bardzo dobry. Osobiście nie przewiduję zwolnienia wcześniej niż za około 2,5 roku.

Czy uważasz, że sektor obrotu nieruchomościami nadal będzie popularny wśród emigrantów z Polski jeśli chodzi o wybór kariery zawodowej? Jakie rady miałbyś dla początkujących w tym biznesie?

– Ponieważ rynek jest aktywny, myślę że profesja agenta czy pośrednika nadal będzie popularna również wśród emigrantów z Polski. Początkującym radzę przyłączać się do biur, w których mogą spotkać profesjonalistów już doświadczonych i otwartych na współpracę, i gdzie kierownictwo kładzie nacisk na ciągłą edukację i tak zwany "coaching", szczególnie w odniesieniu do marketingu i technologii.

Ostatnio dołączyłeś do zespołu agencji o zasięgu międzynarodowym. Czy to oznacza, że po latach pracy w metropolii chicagowskiej zamierzasz działać teraz na skalę międzynarodową?

– To raczej następny, logiczny krok w rozwoju mojej kariery. W nowej firmie będę częścią sieci utalentowanych i doświadczonych agentów, których na całym świecie jest już ponad 140 tysięcy, a w samej metropolii Chicago ok. 2 tysiące. Moją specjalizacją niewątpliwie pozostanie rynek lokalny, na którym z dużym sukcesem działam już 27 lat. Od pewnego czasu moje zainteresowanie budzi rynek polski i myślę, że z czasem poprzez już istniejące środki i możliwości Keller Williams z tym związane, uda mi się być jeszcze bardziej aktywnym również w Polsce. Firma już jest obecna na 23 rynkach zagranicznych i posiada 60 biur, tak zwanych "business" i "market centers", poza USA.

Dziękujemy za rozmowę.

Tony Zaskowski – lider wśród agentów pośrednictwa obrotu nieruchomościami z 27-letnim doświadczeniem w branży, specjalizujący się w sprzedaży luksusowych nieruchomości. Tony ukończył Univeristy of Illinois, służył w Siłach Powietrznych USA, jest także członkiem Rady Dyrektorów PACC. W swojej karierze otrzymał wiele profesjonalnych nagród i wyróżnień, m.in. Certified Luxury Home Marketing Specialist, Certified Commercial Investment Member, Certified International Property Specialist oraz Green Resource Council. Od niedawna jest członkiem zespołu Keller Williams Realty International.



PACC POLECA

Nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych i ciągłe pogłębianie wiedzy to kluczowe elementy rozwoju firmy i kariery. Oprócz zapowiadanych tydzień temu warsztatów, które oferuje Departament Biznesu i Ochrony Konsumenta Miasta Chicago (Business Affairs & Consumer Protection – BACP), PACC poleca następujące dodatkowe okazje w styczniu 2016:

20 stycznia: Europejski networking biznesowy

17.30 do 19.30 w hotelu Drake, Chicago, IL.

Spotkanie jest współorganizowane przez PACC i 8 innych europejskich izb gospodarczych posiadających siedziby w Chicago (wstęp: członkowie izb – 10 dol., pozostali goście – 20 dol.)

26 stycznia: E-mail marketing

18.00 do 19.30

Prezentuje Norbert Barszczewski z JP NetQuest w biurze PACC (wstęp wolny dla członków PACC; pozostali – 20 dol.)

Email is the most cost-effective, targeted, trackable, and efficient way to build and maintain relationships in all types of business and organizations. Session participants will discover how communicating with customers regularly can help a small business stay connected, generate increased referrals, repeat sales, and nurture customer loyalty.

27 stycznia: International Business Roundtable

16.00 do 18.00

Organizator: Chicagoland Chamber of Commerce (członkowie: 25 dol., pozostali – 40 dol.)

Join international business leaders from the Chicago Council on Global Affairs, Choose Chicago, U.S. Commercial Service and World Business Chicago for an in-depth roundtable discussion on the state of international business in Chicago in 2016.

Aby zarejestrować się lub uzyskać dodatkowe informacje, prosimy kontaktować się bezpośrednio z organizatorami lub z biurem PACC, tel. 773-205-1998 lub e-mail [email protected].

Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama