środa, 16 października 2024 11:21

El. MŚ 2026 - Argentyna nadal liderem, hat-trick Messiego

Siódme zwycięstwo w dziesiątym meczu eliminacji mistrzostw świata 2026 odniosła Argentyna. Prowadzący w tabeli strefy południowoamerykańskiej triumfatorzy ostatniego mundialu pokonali u siebie Boliwię 6:0 (3:0), a trzy bramki zdobył Lionel Messi. Minionej nocy wygrała też m.in. Brazylia.
  • Źródło: PAP
Lionel Messi otworzył wynik w 19. minucie, a kolejne gole zdobył w końcówce spotkania fot. Juan Ignacio Roncoroni/EPA-EFE/Shutterstock

Messi otworzył wynik w 19. minucie, a kolejne gole zdobył w końcówce spotkania. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się też Lautaro Martinez i Julian Alvarez, a w drugiej z bramki cieszył się Thiago Almada.

To był 10. hat-trick Messiego w narodowych barwach. Łącznie w reprezentacji Argentyny zdobył 112 goli.

W tabeli Argentyna ma trzy punkty przewagi nad Kolumbią, a o sześć wyprzedza Urugwaj i Brazylię. W 10. kolejce Kolumbia pokonała u siebie Chile 4:0, Urugwaj bezbramkowo zremisował z Ekwadorem, a Brazylia również 4:0 wygrała z Peru.

Z sześcioma golami Messi przewodzi klasyfikacji strzelców eliminacji strefy południowoamerykańskiej.

Bezpośrednią kwalifikację do mundialu w 2026 roku w USA, Kanadzie i Meksyku wywalczy z Ameryki Płd. sześć najlepszych w eliminacjach zespołów, a siódmy zagra w interkontynentalnych barażach.