Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 25 grudnia 2024 00:02
Reklama KD Market

Innowacyjne rozwiązania w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach

fot. 123RF

Wraz z kolejną akcją pod hasłem “Tydzień Bezpiecznego Kierowcy”, zainicjowaną przez CVSA, która odbędzie się w okresie od 7 do 13 lipca, warto rozważyć metody edukacyjne, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa nie tylko kierowców zawodowych ale wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Nie wszyscy są świadomi tego, że (według Amerykańskiego Instytutu Badań Transportu, American Transportation Research Institute) kierowca ciężarówki mający na swoim koncie wykroczenie za niebezpieczną jazdę jest o 114% bardziej narażony na wypadek!

Te alarmujące statystyki zmuszają nas do tworzenia nowych innowacyjnych rozwiązań w celu poprawy bezpieczeństwa. Podczas gdy większość firm transportowych koncentruje się na tradycyjnych metodach treningowych, nieliczni coraz częściej zwracają uwagę na jedną z przeoczonych taktyk, która może być kluczem do zmniejszenia liczby wypadków, mniejszej ilości problemów z konserwacją pojazdów i zdarzeń związanych z rozproszeniem uwagi podczas jazdy. Chodzi o zindywidualizowane programy coachingowe.

Kluczem jest wykorzystanie wielu rodzajów interakcji, a nie, jak dotychczas, poleganie na jednorazowym przekazywaniu “oklepanych” informacji i treści. Takie innowacyjne podejście pomaga przyswajać wiedzę, zapamiętywać kluczowe informacje i ciągle mieć je w pamięci i wykorzystywać w sytuacjach, kiedy są najbardziej potrzebne.Tego typu strategie edukacyjne są niezbędne dla stworzenia bezpieczniejszego środowiska dla wszystkich użytkowników dróg. W jaki sposób możemy to osiągnąć?!Poprzez koncentrację na narzędziach i technikach wspierających INDYWIDUALNY rozwój i doskonalenie, w oparciu o poziom wiedzy oraz zainteresowania uczącego się.

A oto kilka przykładów:

⁃ szkolenie na żywo (transmisja asynchroniczna), zapewniające interaktywne doświadczenie w czasie rzeczywistym, umożliwiające natychmiastową informację zwrotną i spersonalizowane wskazówki. Udowodniono, iż zwiększa to zaangażowanie oraz zrozumienie uczącego się (gdy nie ma możliwości kontaktu osobistego, twarzą w twarz),

⁃ przeprowadzając ankiety motywacyjne możemy zidentyfikować cele, wyzwania i preferencje poszczególnych uczniów, co daje możliwość stworzenia spersonalizowanych ścieżek nauki, które optymalizują zaangażowanie i wyniki,

⁃ systematyczne ewaluacje telefoniczne oferują indywidualne podejście do oceny postępów uczniów. Pomaga to również we wkraczaniu na obszary wymagające poprawy, ostatecznie wspierając indywidualny rozwój i sukces.

Korzyści ze spersonalizowanych planów coachingu wykraczają poza pomoc poszczególnym kierowcom. Poprzez zmniejszenie liczby wypadków, obrażeń i przestojów pojazdów, plany te mogą pomóc firmom transportowym obniżyć koszty związane z wypadkami, a co za tym idzie składkami ubezpieczeniowymi oraz odpowiedzialnością prawną. Dzięki gromadzeniu danych firmy mogą również śledzić, które rodzaje interakcji mają najbardziej pozytywne wpływy. Co więcej, poprzez demonstracje zaangażowania w bezpieczeństwo i dobre samopoczucie kierowców, firmy mogą poprawić retencję kierowców i przyciągać do swoich organizacji najlepszych kandydatów.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS & TransLab! We put Truckers first!

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama