wtorek, 1 października 2024 10:35

ME siatkarzy - Wilfredo Leon z nagrodą MVP

Wilfredo Leon został najlepszym siatkarzem mistrzostw Europy fot. Adam Warzawa/EPA-EFE/Shutterstock

Przyjmujący Wilfredo Leon, który wraz z siatkarską reprezentacją Polski zdobył mistrzostwo Europy, został najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) turnieju. W finale biało-czerwoni pokonali w Rzymie Włochów 3:0.

Leon, który urodził się na Kubie i w polskiej reprezentacji gra od 2019 roku, był przede wszystkim bohaterem półfinału oraz meczu o złoto.

Nagroda dla MVP była jedynym indywidualnym wyróżnieniem, jakie przyznano na koniec imprezy, której współgospodarzami były Włochy, Bułgaria, Macedonia Północna i Izrael.

Biało-czerwoni wywalczyli drugie w historii złoto tej imprezy - wcześniej triumfowali w 2009 roku. Po raz pierwszy zdobyli natomiast dwa złote medale w jednym sezonie - w lipcu wygrali Ligę Narodów.