czwartek, 3 października 2024 04:17

Ekstraklasa piłkarska - Miedź pierwszym spadkowiczem

Miedź po remisie w Krakowie straciła szansę utrzymania się w ekstraklasie fot. Facebook/Miedź Legnica

Miedź Legnica po wyjazdowym remisie z Cracovią Kraków 1:1 w 30. kolejce piłkarskiej ekstraklasy jako pierwsza drużyna w sezonie straciła matematyczne szanse na utrzymanie. Do pierwszej ligi spadną trzy zespoły.

Pod koniec pierwszej połowy 18-letni Dawid Drachal strzelił swojego pierwszego gola w seniorskim futbolu, przedłużając nadzieje Miedzi na utrzymanie. Korzystny wynik dla beniaminka utrzymywał się do 69. minuty. Wtedy ukraiński skrzydłowy Jewhen Konoplanka zdobył bramkę na 1:1.

W 30 meczach Miedź zdobyła 22 punkty. Klub z Dolnego Śląska zanotował cztery zwycięstwa, 10 remisów i 16 porażek. Zdobył 29 bramek, tracąc 47.

Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek legniczanie tracą 13 punktów do zajmującego 15. miejsce Zagłębia Lubin. W strefie spadkowej znajduje się też Lechia Gdańsk (26 pkt) i Śląsk Wrocław (31 pkt).

Na początku sezonu trenerem Miedzi był Wojciech Łobodziński. Były reprezentant Polski został zwolniony w październiku. W roli szkoleniowca zastąpił go Grzegorz Mokry, ale wyniki drużyny nie uległy poprawie.

W zeszłym sezonie Miedź z dużą przewagą wygrała rozgrywki pierwszej ligi. Ekstraklasa ponownie okazała się jednak zbyt trudna dla legniczan. Poprzednim razem awansowali do ekstraklasy w 2018 roku. W sezonie 2018/19 zajęli 15. miejsce na 16 zespołów i również po roku pożegnali się z najwyższą klasą rozgrywkową.