czwartek, 26 września 2024 23:15

Polonijni adepci królewskiej gry rywalizowali o puchary i tytuły

Po dwóch latach przerwy spowodowanej epidemią Covid-19 odbyły się XIX Polonijne Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w szachach. 5 marca w Polskiej Szkole Sobotniej im.Trójcy Świętej w Chicago wystąpiło 75 uczestników, którzy rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych.

W gronie uczniów klas 0-3 zdobywając 5 punktów zwycięstwo odniósł Maciej Królak. Na 2 miejscu uplasowała się Nicole Kubat z 4 punktami. Trzecie miejsce w gronie 14 uczniów zajął Julian Bagdonas gromadząc 3,5 punkta.W gronie uczniów z klas od czwartej do piątej spośród 18 uczestników najlepiej spisał się Matthew Skorski gromadząc 5 punktów. Na kolejnych miejscach z 4 punktami zameldowali się Konrad Perzyl, Adam Kocjan i Mateusz Kras. W kategorii 6-8 startowało 33 uczestników. Zwyciężyli Zachary Żurawski i Marcel Podraza zdobywając po 4,5 punkta. Na kolejnych miejscach z 4 punktami zostali sklasyfikowani: Maksymilian Szymański, David Kopacz i Emilia Szymańska. Wśród licealistów zwyciężył Jakub Laczek uzyskując 5 punktów. Drugi był Jan Łojewski z 4 punktami, a trzeci Karol Szymański zdobywając 3 punkty. W tej grupie rywalizowało 10 gimnazjalistów.Najlepsi zawodnicy otrzymali trofea i nagrody. Turniej przygotował i przeprowadził Jan Góra, prezes miejscowej sekcji szachowej.Tekst i zdjęcie: Jan Góra