REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraCzy na Chromecast można używać VPN?

Czy na Chromecast można używać VPN?

-

Mamy wokół siebie różne urządzenia, które pomagają nam w codziennym życiu. Część z nich ma zadania typowo multimedialne – w takim przypadku połączenie ich z internetem jest raczej standardem. Jeśli chodzi o samą sieć, to stara zasada jest wiecznie żywa: im prościej, tym lepiej. Jednak czy da się odpowiednio zabezpieczyć i sprofilować połączenie, a do tego odblokować wszystkie trudności związane z geolokalizacją? Sprawdźmy to na przykładzie urządzeń Chromecast.

Wybór Chromecasta jako centrum rozrywki

Konkurencja wśród urządzeń dostarczających nowych możliwości do telewizorów jest bardzo duża. Dość rzec, że od dłuższego czasu same telewizory są „smart”, więc dysponują wbudowanymi, zaawansowanymi systemami operacyjnymi. Jednak każdy producent stosuje inny standard: Samsung, LG, Philips – wszyscy korzystają z odmienny rozwiązań. Rodzi to pewien chaos, więc użytkownicy nierzadko chętniej sięgają po zewnętrzne przystawki.

REKLAMA

Zwolennicy ekosystemu spod znaku nadgryzionego jabłka z pewnością chętnie wybiorą Apple TV. Ci, których zauroczył Kindle, Alexa i usługi Amazonu sięgną po Fire. Natomiast fani rozwiązań bezpośrednio od Google chętnie skorzystają właśnie z Chromecasta. Są dwa sposoby, aby na tym urządzeniu uzyskać połączenie poprzez VPN.

Sposób pierwszy: bezpośrednio w urządzeniu

Pierwsze rozwiązanie jest zależne od samej przystawki. Jeśli mamy urządzenie Chromecast 4 z Google TV (wersja z pilotem za około 300 zł), to możemy bezproblemowo zainstalować na nim aplikację VPN ze sklepu Google Play. Jedną z lepszych tego typu i łatwiejszych w konfiguracji oferuje Surfshark – marka znana ze swojej wszechstronności i skuteczności w działaniu. Z poziomu programu dokonujemy wszystkich ustawień, które ograniczają się do kilku kliknięć. To tyle, wszystko działa.

Sposób drugi: poprzez mirroring

W drugim przypadku usługa Chromecast działa na zasadzie mirroringu. Wszystkie działania są realizowane np. na komputerze, z użyciem VPN PC, a następnie obraz jest wyświetlany na ekranie docelowym (najczęściej na telewizorze lub projektorze). Dokładnie w ten sam sposób można działać na tablecie lub innym urządzeniu mobilnym, ponieważ oprogramowanie VPN da się zainstalować zarówno na Androidzie, jak i w systemie iOS.

Czy trzeba mieć zatem fizyczne urządzenie (Chromecast) wpięte w port HDMI? Niekoniecznie. Część TV oferuje już taką usługę zintegrowaną z powłoką systemową – warto to sprawdzić w specyfikacji. Dobra wiadomość jest taka, że w każdym powyższym przypadku odpada nam konieczność modyfikacji ustawień routera. Ma to znaczenie szczególnie dla tych, którzy nie mają dostępu do konta administracyjnego, mają router z niższej półki lub – po prostu – nie mają większej przyjemności w dokonywaniu zmian tego typu.

Co daje VPN na Chromecast?

Dobrze, wiemy już, „czy” i „jak”, to teraz pora podsumować korzyści wynikające z zastosowania takiej usługi jak VPN. Oczywiście wciąż mówimy tu o opcji premium – darmowe rozwiązania są w wielu przypadkach praktycznie nie do użytku lub dostęp pozostaje bezpłatny tylko przez bardzo krótki czas. Oto zalety wysokiej jakości VPN-ów:

  • Możliwość zmiany IP. Dzięki takiemu zabiegowi możemy zalogować się np. na konto Netflix jako użytkownik z USA lub innego kraju. Działania takie są podejmowane z uwagi na fakt, iż katalogi treści dla każdego kraju są nieco inne. W przypadku Polski – najczęściej znacząco okrojone.
  • Opcja pozbycia się reklam. I to zarówno podczas streamingu wideo (np. w YouTube), jak i w aplikacjach (grach).
  • Przyspieszenie internetu. Gdy trafimy na tzw. wąskie gardło u naszego operatora, możemy zmienić drogę przesyłania pakietów danych i tym samym dać sobie szansę obejścia serwera z ograniczoną przepustowością.

W każdym z powyższych przypadków instalacja VPN jest najlepszym z dostępnych obecnie na rynku rozwiązań. W stosunkowo tanich i dość wszechstronnych urządzeniach Chromecasty od Google jego implementacja jest szybka i bezproblemowa.

Dziennik Związkowy – Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com

REKLAMA

2102941500 views

REKLAMA

2102941733 views

REKLAMA

2104738125 views

REKLAMA

2102941876 views

REKLAMA

2102941976 views

REKLAMA

2102942085 views