REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Prokuratura: 23-letni mężczyzna planował zamach w Bostonie

Prokuratura: 23-letni mężczyzna planował zamach w Bostonie

-

fot.YouTube
Alexander Ciccolo fot.YouTube

W Bostonie aresztowano młodego mężczyznę podejrzanego o przygotowywanie zamachu w tym mieście – poinformowała we wtorek prokuratura stanu Massachusetts.

REKLAMA

23-letni Alexander Ciccolo, syn oficera bostońskiej policji, został zatrzymany na początku lipca. Znaleziono wówczas przy nim broń, między innymi karabin szturmowy i dwa pistolety.

Wcześniej policję zaalarmował ojciec mężczyzny, który poinformował, że jego syn chce dołączyć do Państwa Islamskiego (IS). FBI obserwowało 23-latka, gdy ten kupował szybkowar w jednym supermarketów. W jego domu znaleziono materiały do budowy bomby.

Prokuratura uważa, że mężczyzna był pod wpływem ideologii Państwa Islamskiego, i planował zamach w Bostonie. Celem miała być jedna z uniwersyteckich stołówek. Tak jak sprawcy zamachu na mecie maratonu bostońskiego w kwietniu 2013 roku, Ciccolo planował wykonać bombę z szybkowaru, wypełniając go prochem, gwoździami i szkłem. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

Złodzieje zwłok

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks