REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Osiem goryli w ZOO Safari Park w San Diego z pozytywnym testem...

Osiem goryli w ZOO Safari Park w San Diego z pozytywnym testem na koronawirusa

-

Osiem goryli w ZOO Safari Park w pobliżu San Diego w Kalifornii miało pozytywny test na obecność koronawirusa. Są to pierwsze przypadki tej choroby wśród goryli przebywających w niewoli.

Dyrektor Parku, Lisa Peterson powiedziała w poniedziałek agencji Associated Press, że osiem goryli mieszkających razem w parku ma koronawirusa; kilka z nich kaszle.

REKLAMA

Wygląda na to, że zakaziły się one od pracownika zespołu, zajmującego się opieką nad dzikimi zwierzętami w parku, który również miał dodatni wynik testu na koronawirusa, ale jego infekcja przebiegała bezobjawowo. Peterson przekazała, że weterynarze uważnie obserwują zakażone zwierzęta, które pozostaną w swoim środowisku w Parku na północ od San Diego.

Jest to pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem goryli w ZOO zarówno w USA, jak i prawdopodobnie na świecie. Goryle przetestowano wykorzystując ich odchody.

Na razie zespół ds. dzikiej przyrody w Parku ściśle monitoruje ich zachowanie. Dostają witaminy, płyny i pożywienie, ale bez specjalnego leczenia koronawirusowego.

Pracownicy ZOO ściśle współpracują z ekspertami, którzy leczą koronawirusa u ludzi, na wypadek, gdyby u zwierząt wystąpiły cięższe objawy.

“To jest dzika przyroda, one mają swoją własną odporność i mogą kurować się inaczej niż my” – zauważyła Peterson, dodając, że “na razie skupiamy się na utrzymaniu ich w zdrowiu”. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA